برنج کاری با آب آلوده در منطقه سیاه اسطلخ رشت

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، اسدالله عباسی عصر دوشنبه در جلسه نظارت بر اجرای تأکیدات رئیس جمهور در سفر به گیلان با ابراز خرسندی از مدیریت جهادی و انقلابی، دولت اظهار کرد: رودخانه‌های زرجوب و گوهر رود فاجعه زیست محیطی هستند که نمای بسیار زشتی را در گیلان ایجاد کرده‌اند و بنده به عنوان یک […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، اسدالله عباسی عصر دوشنبه در جلسه نظارت بر اجرای تأکیدات رئیس جمهور در سفر به گیلان با ابراز خرسندی از مدیریت جهادی و انقلابی، دولت اظهار کرد: رودخانه‌های زرجوب و گوهر رود فاجعه زیست محیطی هستند که نمای بسیار زشتی را در گیلان ایجاد کرده‌اند و بنده به عنوان یک گیلانی بابت این موضوع شرمسار هستم.
وی با اشاره به اینکه قبل از دستور رئیس جمهور به دستگاه‌های اجرایی اعلام کردیم که تا پایان بهمن ماه نسبت به آزادسازی سواحل اقدام کنند، تصریح کرد: همه موظف هستند در بازه زمانی تعیین شده یعنی ۲۰ روز نسبت به آزادسازی سواحل اقدام کنند.
استاندار گیلان تصریح کرد: طی بازدید از منطقه سیاه اسطلخ رشت متوجه شدیم که کشاورزان این منطقه از آب آلوده برای کشت برنج استفاده می‌کنند.
عباسی آب منطقه‌ای و شهرداری را نسبت به رفع آلودگی آب منطقه سیاه اسطلخ رشت موظف کرد و ادامه داد: باید در موعد مقرر نسبت به پاکسازی و لایروبی رودخانه‌ها و تأمین آب مردم اقدام کنید.
وی با اشاره به حادثه خیز بودن این استان و لزوم آمادگی همه دستگاه‌ها برای مقابله با خطرات احتمالی، گفت: طی سال‌های گذشته آسیب‌هایی به استان از سوی سیل، طوفان و سایر موارد وارد شد.

منبع : خبرگزاری مهر