برپایی شعب اخذ رای در “فضای باز”/ بیش از ۵۰۰ “ناظر بهداشتی” انتخابات را رصد می کنند

سردبیر پرس/کرمانشاه مدیر گروه بهداشت محیط دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با اشاره به رصد دقیق برگزاری انتخابات توسط کارشناسان بهداشت گفت: با توجه به هماهنگی های صورت گرفته بیش از ۵۰۰ ناظر بهداشتی در شعب ثابت اخذ رای مستقر می شوند. امیر کرمی در گفت و گو با سردبیر پرس با بیان اینکه در خصوص […]

سردبیر پرس/کرمانشاه مدیر گروه بهداشت محیط دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با اشاره به رصد دقیق برگزاری انتخابات توسط کارشناسان بهداشت گفت: با توجه به هماهنگی های صورت گرفته بیش از ۵۰۰ ناظر بهداشتی در شعب ثابت اخذ رای مستقر می شوند.
امیر کرمی در گفت و گو با سردبیر پرس با بیان اینکه در خصوص برگزاری انتخابات ۱۴۰۰ پروتکل ها و شیوه نامه های بهداشتی از سوی وزارت بهداشت به دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور ابلاغ شده است، گفت: بخشی از این پروتکل ها مربوط به کاندیداها، بخشی مربوط به مجریان و ناظران و بخشی مربوط به شرکت کنندگان در انتخابات است.

وی افزود: بر اساس این پروتکل ها محل استقرار شعب و چیدمان شعب باید با نظارت کارشناسان بهداشت صورت گیرد که این کار انجام گرفته و در خصوص جانمایی و چیدمان شعب با نظر کارشناسان بهداشت انجام شده است.

کرمی گفت: بر اساس پروتکل ها شعب اخذ رای باید تا حد امکان در فضای باز مستقر شود که این مهم انجام شده و در حال حاضر عمده شعب اخذ رای استان در فضاهای باز مستقر شده اند.

وی افزود: چیدمان صندلی ها در محل شعب اخذ رای هم باید بگونه ای باشد که فاصله لازم بین افراد ایجاد شده و ازدحامی در محل شعب ایجاد نشود.

کرمی گفت: تا حد امکان هم باید درب ورودی و خروجی از هم جدا بوده و فاصله مردم در صف رعایت شود.

وی افزود: همچنین در محل شعب باید مواد ضدعفونی کننده و ماسک به میزان کافی دپو شده باشد تا در مواقع لزوم استفاده شود.

مدیرگروه بهداشت محیط دانشگاه علوم پزشکی از بکارگیری ۵۰۰ کارشناس بهداشت در زمان برگزاری انتخابات خبر داد و افزود: تلاش بر این است که در شعب ثابت انتخابات یک ناظر بهداشتی در طول برگزاری انتخابات حضور داشته باشد.

کرمی گفت: با توجه به کم بودن تعداد کارشناسان نسبت به شعب سیار، شعب نزدیک توسط یک کارشناس رصد می شود و در شعبی که مراجعه کننده  بالایی دارند حتما کارشناسان بصورت مستمر حضور خواهند داشت.

وی افزود: علاوه بر این تمام مجریان انتخابات آموزش داده شده اند تا بتوانند هریک در نقش یک ناظر بهداشتی رعایت پروتکل های بهداشتی را رصد کنند.

گزارش ۷۰ “تخلف بهداشتی” در تبلیغات کاندیداها

مدیرگروه بهداشت محیط دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در ادامه با اشاره به فعالیت مستمر کارشناسان بهداشتی در طول مدت تبلیغات کاندیداهای ریاست مجمهوری و شوراهای شهر  وروستا گفت: با شروع تبلیغات تیم هایی از کارشناسان بهداشت تشکیل و بازرسی از ستادهای تبلیغاتی کاندیداها انجام شد.

وی افزود: تاکنون ۷۰ مورد تخلف شیوه‌نامه های بهداشتی کاندیداها که عمدتا مربوط به کاندیداهای شوراهای شهر بوده به مراجع قضایی و انتخاباتی استان گزارش شده است.

کرمی گفت: عمده این تخلفات مربوط به عدم استفاده از ماسک، برگزاری نشست های انتخاباتی در محیط های بسته و شلوغی ستادها بوده است.

انتهای پیام