برپایی نمایشگاه آثار هنری ایران در الجزایر

به گزارش سردبیر پرس، نمایشگاه آثار هنری ایران در بزرگداشت حکیم عمر خیام نیشابوری برپا شد. این نمایشگاه که در برگیرنده چهل تابلوی هنری شامل آثار خوشنویسی، مینیاتور، نقاشی و عکس از فرهنگ و هنر ایرانی است به مدت دو هفته در مرکز فرهنگی «قصر ریاس البحر» از بناهای تاریخی و هنری پایتخت الجزایر برپا […]

به گزارش سردبیر پرس، نمایشگاه آثار هنری ایران در بزرگداشت حکیم عمر خیام نیشابوری برپا شد.
این نمایشگاه که در برگیرنده چهل تابلوی هنری شامل آثار خوشنویسی، مینیاتور، نقاشی و عکس از فرهنگ و هنر ایرانی است به مدت دو هفته در مرکز فرهنگی «قصر ریاس البحر» از بناهای تاریخی و هنری پایتخت الجزایر برپا شده است.
در مراسم افتتاح این نمایشگاه که با حضور دیپلمات‌های خارجی، شخصیت‌های سیاسی اجتماعی و فعالان فرهنگی و رسانه‌ای برگزار شد، سفیر جمهوری اسلامی درباره جایگاه حکیم عمر خیام در فرهنگ و تمدن ایران به سخنرانی پرداخت. همچنین تابلوی یادگاری نمایشگاه توسط مهمانان امضا شد.
در این مراسم حاضران برای بازدید از نمایشگاه دعوت شدند و علاوه بر دیدن تابلوها از نمونه‌های صنایع دستی و آثار حجمی هنر ایرانی نیز بازدید کردند. بروشوری هم به مناسبت نمایشگاه توزیع شد که در آن عمر خیام و نمونه‌ای از شعر او به زبان‌های فرانسوی و عربی و انگلیسی معرفی شده بود.
این نمایشگاه تا بیست و سوم ژوئن برای بازدید علاقمندان ادامه دارد.