برگزاری اولین جشنواره گردو در شهرستان بانه

پیمان اسکندری در گفت‌وگو با خبرنگار سردبیر پرس اظهار کرد: جشنواره گردو برای نخستین بار در شهر بانه با مدیریت جهاد کشاورزی این شهرستان برگزار می‌شود. وی افزود: این جشنواره ۱۳ مهرماه در روستای شوی از توابع شهرستان بانه برگزار خواهد شد. اسکندری عنوان کرد: جشنواره گردو قرار است با مشارکت فرمانداری شهرستان بانه، مدیریت […]

پیمان اسکندری در گفت‌وگو با خبرنگار سردبیر پرس اظهار کرد: جشنواره گردو برای نخستین بار در شهر بانه با مدیریت جهاد کشاورزی این شهرستان برگزار می‌شود.
وی افزود: این جشنواره ۱۳ مهرماه در روستای شوی از توابع شهرستان بانه برگزار خواهد شد.
اسکندری عنوان کرد: جشنواره گردو قرار است با مشارکت فرمانداری شهرستان بانه، مدیریت جهاد کشاورزی و اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی این شهرستان برگزار شود.
وی اضافه کرد: جشنواره منطقه‌ای گردو به منظور ارائه روش‌های علمی و نوین کاشت و پیوند گردو معرفی ارقام برتر گردو تولید محصول سالم و توسعه بازارهای صادراتی و با حضور استان‌های ایلام، لرستان، کرمانشاه، مرکزی، همدان، زنجان، آذربایجان غربی و کردستان برگزار می‌شود.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان اضافه کرد: برگزاری این‌گونه جشنواره‌ها حرکت ارزشمندی برای معرفی مناطق گردشگری و جاذبه‌های گردشگری و استعدادهای محصولات باغی روستاهای کردستان است.

منبع : مهر نیوز