برگزاری جشنواره پایان نامه‌های دانشجویی تئاتر/محراب میزبان می‌شود

مهرداد کوروش نیا مدیر تالار محراب که به تازگی چند سالن و پلاتوی جدید تئاتر در آن احداث شده، درباره برنامه ریزی های مدنظر در راستای تحقق شعار این مجموعه که توجه به نسل جوان و دانشجوی تئاتر است به خبرنگار سردبیر پرس گفت: با سالن های جدیدی که به تالار محراب اضافه شده یک […]

مهرداد کوروش نیا مدیر تالار محراب که به تازگی چند سالن و پلاتوی جدید تئاتر در آن احداث شده، درباره برنامه ریزی های مدنظر در راستای تحقق شعار این مجموعه که توجه به نسل جوان و دانشجوی تئاتر است به خبرنگار سردبیر پرس گفت: با سالن های جدیدی که به تالار محراب اضافه شده یک سری پیشنهادهای عمل گرایانه ارائه داده ام که قابل اجرا و در راستای حمایت از دانشجویان و جوانان تئاتری است. در حال حاضر و به دلیل اینکه سالن های جدید به تازگی افتتاح شده و همچنین وجود شرایط کرونا و برگزاری کلاس های دانشگاه ها که به صورت غیرحضوری برگزار می شود، برنامه ریزی های لازم برای فعالیت ها و رویدادهای مدنظر در رسیدن به این هدف در دست انجام است.
وی ادامه داد: در حال حاضر با دانشگاه های پارس، آزاد و نبی اکرم تفاهم نامه هایی را منعقد کرده ایم تا برخی فعالیت ها نظیر ورک شاپ های آموزشی را با مشارکت این دانشگاه ها در مجموعه تئاتری محراب انجام دهیم.
کوروش نیا با اشاره به اینکه در دانشگاه آزاد اسلامی در سال حداقل ۱۰۰ پایانه نامه دانشجویی در زمینه تئاتر ارائه و به صورت عملی دفاع می شود، اظهار کرد: در صدد برنامه ریزی برای برگزاری جشنواره سالانه پایانه های دانشجویی تئاتر نیز هستیم.
مدیر تالار محراب با بیان اینکه مطالعات اولیه و برنامه ریزی برای برگزاری جشنواره سالانه پایان نامه های دانشجویی تئاتر در دست انجام است، یادآور شد: وظیفه وزارت ارشاد کار فراگیر برای تمام اقشار است و به دنبال این هستیم که جشنواره برای پایان نامه های دانشجویی تمامی دانشگاه ها برنامه ریزی و برگزار شود و فقط به یک یا ۲ دانشگاه محدود نباشد.
وی در پایان سخنان خود درباره زمان برگزاری اولین دوره جشنواره مدنظر، گفت: با وجود فرصت باقیمانده در سال جاری، اولین دوره این جشنواره در سال ۱۴۰۱ برگزار خواهد.

منبع : مهر نیوز