برگزاری ششمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی با ۲۰۶ غرفه

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، شاه وردی ظهر یکشنبه در جلسه هماهنگی برگزاری ششمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی گفت: در ششمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی صنعتگران و هنرمندان ۲۶ استان در قالب ۲۰۶ غرفه دست ساخته‌های خود را ارائه می‌کنند. وی با اشاره به این نکته که پنجمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی که سال گذشته […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، شاه وردی ظهر یکشنبه در جلسه هماهنگی برگزاری ششمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی گفت: در ششمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی صنعتگران و هنرمندان ۲۶ استان در قالب ۲۰۶ غرفه دست ساخته‌های خود را ارائه می‌کنند.
وی با اشاره به این نکته که پنجمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی که سال گذشته برگزار شد، بازخورد بسیار خوبی در بین صنعتگران و وزارت میراث فرهنگی داشت، افزود: این نمایشگاه در محل دائمی نمایشگاه‌های استان از بعد از ظهر فردا پذیرای بازدیدکنندگان از آن است.
به گفته وی ۱۱ غرفه این نمایشگاه به معرفی جاذبه‌های گردشگری شهرستان‌های استان اختصاص یافته است.
مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان با بیان اینکه نمایشگاه صنایع دستی با محوریت هنر دست و سنگ‌های قیمتی و نیمه قیمتی برگزار می‌شود، خاطرنشان کرد: ۲۸ غرفه نمایشگاه به تراش سنگ و ۷۴ غرفه به صنعتگران استان‌های کشور و ۳۴ غرفه هم به دستگاه‌های اجرایی فعال در حوزه صنایع دستی اختصاص یافته است.
شاه وردی تصریح کرد: در این نمایشگاه همچنین دو گروه برای برگزاری آموزش بازرگانی با هماهنگی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی حضور دارند.به گفته وی پنج چادر عشایری هم در فضای بیرون نمایشگاه قرار خواهد داشت و ۲۶ غرفه هم در دو بال ورودی نمایشگاه توسط مسئولان نمایشگاه دائمی استان، مواد غذایی عرضه خواهد کرد.
وی با اعلام اینکه ششمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی از ۲۹ تا دو آذر برگزار می‌شود، متذکر شد: با استقرار تیم سیار صدا و سیمای استان در محل نمایشگاه اطلاع رسانی درباره آن با پخش برنامه‌های زنده انجام خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه همزمان با نمایشگاه سراسری صنایع دستی به میزبانی خراسان جنوبی، در استان گلستان هم جشنواره اقوام ایران زمین برگزار می‌شود، گفت: متقاضیان حضور در نمایشگاه صنایع دستی، نسبت به پنجمین نمایشگاه در سال گذشته ۵۰ درصد افزایش یافته است.