برگزاری مراسم گرامیداشت سردار شهید «حاج قاسم سلیمانی» در بلاروس

به گزارش پایگاه خبری سردبیر،  در آستانه چهلمین روز شهادت سردار رشید اسلام و ایران، سردار شهید «حاج قاسم سلیمانی» و شهید «ابومهدی مهندس»، مراسم گرامیداشتی از سوی سفارت جمهوری اسلامی ایران در پایتخت کشور بلاروس برگزار گردید. این مراسم که با حضور جمعی از ایرانیان مقیم، دانشجویان، شیعیان عراقی و لبنانی، کارگزاران نظام و […]

به گزارش پایگاه خبری سردبیر،  در آستانه چهلمین روز شهادت سردار رشید اسلام و ایران، سردار شهید «حاج قاسم سلیمانی» و شهید «ابومهدی مهندس»، مراسم گرامیداشتی از سوی سفارت جمهوری اسلامی ایران در پایتخت کشور بلاروس برگزار گردید.
این مراسم که با حضور جمعی از ایرانیان مقیم، دانشجویان، شیعیان عراقی و لبنانی، کارگزاران نظام و خانواده های آنها در محل بیت‌الزهرا(سلام الله علیها) شهر مینسک برگزار گردید، با اقامه نماز جماعت آغاز و با دکلمه اشعاری از سوی دانشجویان ایرانی و علاقمندان به انقلاب اسلامی از سایر کشورها و پخش کلیپهای مناسبتی ادامه یافت.
سعید یاری، سفیر جمهوری اسلامی ایران در مینسک، پایتخت بلاروس نیز طی سخنانی با تبیین ابعاد شخصیتی سردار شهید سلیمانی، از خدمات و برکات درخشان و ماندگار حیات ایشان در تکوین و تقویت محور مقاومت تجلیل کرد.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در بلاروس همچنین تاکید کرد که شهید سردار سلیمانی دارای نبوغ نظامی و فرماندهی بارز بود که حتی، دشمنانش هم به آن اعتراف دارند. او خوشنام‌ترین و محبوب‌ترین فرمانده نظامی ایران و جهان بود و  تواضع، اخلاص، مدارا با مخالف و مهربانی با زیردستان، به اذعان دوستان و همرزمان آن شهید بزرگوار، از ویژگیهای برجسته اخلاق فردی و شخصی سردار سلیمانی بود.
این مراسم با دکلمه اشعاری در وصف مقام شهید و اهل بیت عصمت و طهارت و عزاداری و پذیرایی پایان پذیرفت.