برگزاری مسابقات بین‌المللی یکی از سیاست‌های دولت سیزدهم است

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، سید حمید سجادی ظهر امروز سه شنبه در آئین تجلیل از فعالان حوزه جوانان و نخبگان ورزش خوزستان با اشاره به برگزاری مسابقات هندبال ساحلی آسیا در تهران گفت: برگزاری رویدادهای بین‌المللی ورزشی در راستای توسعه روابط خارجی جمهوری اسلامی یکی از سیاست‌های دولت سیزدهم است. وی با اشاره به […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، سید حمید سجادی ظهر امروز سه شنبه در آئین تجلیل از فعالان حوزه جوانان و نخبگان ورزش خوزستان با اشاره به برگزاری مسابقات هندبال ساحلی آسیا در تهران گفت: برگزاری رویدادهای بین‌المللی ورزشی در راستای توسعه روابط خارجی جمهوری اسلامی یکی از سیاست‌های دولت سیزدهم است.
وی با اشاره به اینکه در این راستا انتظار می‌رود که تعداد میزبانی مسابقات بین‌المللی جمهوری اسلامی در طول سال به ۵۰۰ تا ۸۰۰ رویداد برسد، افزود: ۲۳۵ رشته ورزشی در کشور فعالیت دارند و گرفتن میزبانی مسابقات بین‌المللی هر کدام از این رشته‌ها از سوی هیئت‌های ورزشی مربوطه می‌تواند باعث ارتقای جایگاه حرفه‌ای ورزش کشور شود.
سجادی بیان کرد: در دستوری رسمی به ارکان وزارت ورزش و جوانان اعلام شده که تجهیزات ورزشی اختصاص یافته به استان‌ها با هدف برگزاری مسابقات بین‌المللی در همان استان‌ها بماند و هیچ‌کدام از تجهیزات عودت داده نشوند.
وی از اختصاص ۲۷ درصد از درآمدهای مالیاتی به حوزه ورزش در قانون بودجه ۱۴۰۱ خبر داد و اظهار کرد: با تخصیص سهم حوزه ورزش از درآمدهای مالیاتی کشور، تلاش می‌شود که در چهار سال آینده همه پروژه‌های نیمه تمام به بهره‌برداری برسند.
وزیر ورزش و جوانان با اشاره به تهیه طرح آمایش سرزمینی حوزه ورزش در کمتر از سه ماه افزود: ملاک تعریف و ایجاد طرح‌های این وزارتخانه در کشور است و در بررسی کارشناسی صورت گرفته برای تهیه این طرح، نیازسنجی دقیقی انجام شد.
سجادی ادامه داد: طبق گزارش ارائه شده باید یک قرارگاه خاص ویژه ساماندهی امور جوانان در حوزه‌های مختلف تشکیل شود تا مطالبه حوزه جوانان در زمینه اشتغال، مسکن و دیگر چالش‌های موجود پیگیری و برگزاری نشست‌های ستاد ساماندهی امور جوانان در شهرستان‌ها و استان‌ها باید با جدیت بیشتری انجام شود.
وی گفت: طبق دستور رئیس جمهور باید ساختاری کاربردی برای پیگیری و رفع مشکلات در حوزه جوانان تهیه شود و این دستور رئیس جمهور با استقبال اعضای شورای عالی جوانان همراه شد و در این راستا، سازمان امور اداری و استخدامی در مجوزی با تشکیل معاونت امور بانوان در ادارات کل ورزش و جوانان استان‌ها موافقت کرد.
وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: ورزش در ایران، ریشه‌ای تاریخی دارد و این در حالی است که خوزستان نیز در طول یک قرن اخیر، خاستگاه و منشأ ورزش نوین در کشور بوده است
سجادی بیان کرد: برای نخستین بار، زمین گلف در شهر مسجدسلیمان در خوزستان ایجاد شد و به مرور دیگر ورزش‌های نوین از این استان ترویج پیدا کرد.