برگزاری مسابقات هنرهای تجسمی کاریکاتور با عنوان «شهرمان» در تهران

رئیس هیأت مدیره شورای هماهنگی تشکل‌های مردم نهاد معلولین فارس در گفتگو با خبرنگار سردبیر پرس، اظهار کرد: همه گروه‌های سنی بویژه کودکان و نوجوانان در سطح کشور با هنر تأثیرگذار کاریکاتور، مسائل و موانع و مشکلات روزمره معلولان در زندگی شهری را به تصویر خواهند کشید. سعید فانی افزود: این مشکلات عمدتاً حول محورهای […]

رئیس هیأت مدیره شورای هماهنگی تشکل‌های مردم نهاد معلولین فارس در گفتگو با خبرنگار سردبیر پرس، اظهار کرد: همه گروه‌های سنی بویژه کودکان و نوجوانان در سطح کشور با هنر تأثیرگذار کاریکاتور، مسائل و موانع و مشکلات روزمره معلولان در زندگی شهری را به تصویر خواهند کشید.

سعید فانی افزود: این مشکلات عمدتاً حول محورهای محیط زیست شهری، ترافیک و اخلاق شهروندی خواهد بود.

وی بیان داشت:: محورهای مسابقه در حوزه محیط شهری مباحث مربوط به مشکلات معابر عمومی، بوستان‌ها، پیاده روها، سرویس‌های بهداشتی عمومی، اماکن و مراکز تفریحی است.

رئیس شورای هماهنگی تشکل‌های مردم نهاد معلولین استان فارس خاطرنشان کرد: همچنین محورهای مسابقه در حوزه ترافیک شهری پیرامون حمل و نقل عمومی، مناسب سازی شهری محل پارک خودروهای معلولان و پارکینگ‌های عمومی و علائم مرتبط با معلولیت است.

فانی تصریح کرد: علاوه بر این موارد محورهای این مسابقه در حوزه اخلاق شهروندی در خصوص معلولیت و زندگی آپارتمان نشینی، حداقل تجهیز لوازم توانبخشی در پارکینگ‌ها و محل‌های پارک وسایل نقلیه ویژه معلولان، حق تقدم و همیاری بدون ترحم نسبت به افراد دارای معلولیت است.

وی تصریح کرد: این مسابقه با همکاری انجمن فرهنگی، ورزشی و گردشگری معلولان پارس و اداره آموزش‌های شهروندی منطقه ۱۲ تهران برگزار می‌شود. فانی یادآور شد: متقاضیان شرکت در مسابقه می‌توانند آثار هنری خود را در اندازه A3 کشیده و پس از درج مشخصات فردی، به شماره واتس آپ ۰۹۳۹۶۷۹۵۰۷۵ ارسال کنند.

لازم به ذکر است که در پایان به برندگان مسابقه لوح تقدیر به همراه جوایز ارزشمند اهدا می‌شود.

منبع : مهر نیوز