برگزاری هیات‌ها در فضای بسته مشکلی ندارد/ توصیه به رعایت پروتکلها

احمد وحیدی وزیر کشور در گفت‌وگو با خبرنگار سردبیر پرس با اشاره به فرارسیدن ماه محرم و برگزاری هیئت‌ها و اهمیت رعایت نکات و پروتکل‌های بهداشتی گفت: توصیه‌های لازم از چند روز قبل برای هیئت‌های مذهبی توضیح داده شده است. وی با اشاره به برخی از نکاتی که برای هیأت‌ها توضیح داده شده است، افزود: […]

احمد وحیدی وزیر کشور در گفت‌وگو با خبرنگار سردبیر پرس با اشاره به فرارسیدن ماه محرم و برگزاری هیئت‌ها و اهمیت رعایت نکات و پروتکل‌های بهداشتی گفت: توصیه‌های لازم از چند روز قبل برای هیئت‌های مذهبی توضیح داده شده است.
وی با اشاره به برخی از نکاتی که برای هیأت‌ها توضیح داده شده است، افزود: به هیئت‌ها اعلام کرده‌ایم که در محلی که قرار است تجمع انجام شود شرکت‌کنندگان حتماً از ماسک استفاده کنند.
تاکید بر رعایت پروتکل‌های اجتماعی
احمدی با اشاره به اینکه تجمع‌ها در هیئت‌های مذهبی نباید فشرده باشد، گفت: باید تمامی پروتکل‌ها را رعایت کنیم تا با کمترین حادثه بتوانیم از مراسمات محرم استفاده کنیم.
وزیر کشور در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار سردبیر پرس مبنی بر اینکه آیا امسال هیئت‌ها اجازه دارند در فضای بسته مراسم برگزار کنند، یا خیر، گفت: بله برگزاری مراسم در فضای بسته با رعایت فاصله‌گذاری مشکلی ندارد.
وی ادامه داد: البته باید تجمع‌ها کنترل شود و حتماً شرکت کنندگان از ماسک استفاده کنند.
وحیدی با اشاره به اینکه افراد که علائم بیماری کرونا و یا حتی سایر بیماری‌ها را دارند نباید در مراسمات شرکت کنند، گفت: توصیه می‌کنیم این افراد و حتی افرادی که با آنها در ارتباط بودند در مراسمات شرکت نکنند تا سلامتی خود و دیگران را به خطر نیندازد.
هیأت‌ها می‌توانند در فضای بسته مراسم برگزار کنند
وزیر کشور در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه آیا برگزاری مراسمات مذهبی در فضای بسته مانند دو سال گذشته شرایط خاصی دارد؟ گفت: به هر حال وجود فضای کافی برای برگزاری مراسمات مذهبی حائز اهمیت است، توصیه می‌شود در فضاهای کوچک و بسته فاصله گذاری اجتماعی را رعایت شود و به پروتکل‌ها بیشتر از پیش اهمیت داده شوند.

منبع : مهر نیوز