برگزاری ۱۵ هزار ویژه برنامه دفاع مقدس در مازندران

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، سرهنگ محمدحسن سلامی صبح دوشنبه در گفتگو با خبرنگاران هرگونه تلاش را برای زنده نگه داشتن ارزش‌های اسلامی ورزش‌های دوران دفاع مقدس را ستودنی دانست و آن را مجاهدت رسانه‌ای برشمرد. سرهنگ سلامی با گرامیداشت یاد خاطره دوران دفاع مقدس یادآور شد: مازندران به ۱۰ هزار شهید و ۱۷۲ هزار […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، سرهنگ محمدحسن سلامی صبح دوشنبه در گفتگو با خبرنگاران هرگونه تلاش را برای زنده نگه داشتن ارزش‌های اسلامی ورزش‌های دوران دفاع مقدس را ستودنی دانست و آن را مجاهدت رسانه‌ای برشمرد.
سرهنگ سلامی با گرامیداشت یاد خاطره دوران دفاع مقدس یادآور شد: مازندران به ۱۰ هزار شهید و ۱۷۲ هزار رزمنده در دوران دفاع مقدس می بالد و و رزمندگان اسلام در ۱۲ یگان و ۲۴ عملیات دوران دفاع مقدس حضور فداکارانه در مقابل دشمن داشتند و رزمندگان مازندرانی در بسیاری از عملیات‌ها خط‌شکنان جبهه نبرد حق علیه باطل بودند و در بسیاری از عملیات‌ها فتوحات بزرگی را خلق کرده‌اند.
مدیر کل حفظ آثار نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران، رزمندگان مازندرانی را نماد ایثار و مقاومت برابر دشمنان ذکر کرد و گفت: مردم غیرتمند این خطه علاوه بر حماسه آفرینی‌های دوران دفاع مقدس در قائله‌های داخلی و تحرکات گروه‌های ضد انقلاب در استان و منافقین حماسه ساز بودند.
سرهنگ سلامی با بیان اینکه از دوران دفاع مقدس به عنوان جنگ جهانی کوچک یاد شده است، گفت: این دوران افتخار مردم بزرگ ایران بوده است و رمز موفقیت و پیروزی در دوران دفاع مقدس ایستادگی، مقاومت و پیروی محض از امام ولایت بوده است.
مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران یادآور شد: مردم ایران با سلاح ایثار و مقاومت حماسه آفرینی‌های زیادی را در دوران دفاع مقدس انجام دادند و فتوحات رزمندگان ما در دوران دفاع مقدس برای خیلی‌ها باور کردنی نبود اما رزمندگان با قدرت ایمان و اخلاص توانستند از موانع عبور کنند.
وی با بیان اینکه ارزش‌های دوران دفاع مقدس ۱ گنجینه گرانبها برای ملت ایران به شمار می‌رود، گفت: ما باید از ارزش‌های دوران دفاع مقدس برای باز کردن بسیاری از مشکلات و گره‌های فراروی استفاده کنیم زیرا آن ارزش‌ها در مقابله با جنگ ترکیبی کارساز خواهد بود.
بصیرت و جهاد تبیین راهکار اصلی است
وی بصیرت و جهاد تبیین و تقویت روحیه ایمان امید و معنویت را راهکار اصلی بیان کرد و با اشاره به ویژه برنامه‌های هفته دفاع مقدس در استان گفت: پیش بینی ما این است که بیش از ۱۵ هزار فعالیت و برنامه توسط بخش‌های گوناگون جامعه اجرا شود.
وی تصریح کرد: همایش تجلیل از پیشکسوتان جهاد مقاومت در مرکز استان و از ۶۰ هزار پیشکسوت دفاع مقدس و زنان پیشکسوت عرصه جهاد و مقاومت از جمله برنامه‌ها است و رژه نیروهای مسلح استان در روز جمعه در مرکز استان برپا می‌شود.
سرهنگ سلامی بر پایی نمایشگاه دفاع مقدس و مقاومت با بیش از ۴۰ غرفه نیروهای مسلح و دستگاه‌های اجرایی را از دیگر برنامه‌ها برشمرد و گفت: بازخوانی عملیات والفجر ۸ دفاع مقدس به مدت سه شب در موزه فرهنگی دفاع مقدس انجام می‌شود.
مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران حضور راویان در مساجد و مدارس، برگزاری ۲۰ برنامه متمرکز در حوزه زنان و ۱۳۰۰ برنامه در حوزه زنان و دفاع مقدس، ۲۰ برنامه در حوزه روحانیت و دفاع مقدس با محوریت ۴۰۰ شهید روحانی، جشنواره استانی ترنم فتح با پنج گروه و رونمایی از آلبوم موسیقی کودکان دفاع مقدس از دیگر برنامه‌ها است.

منبع : مهر نیوز