بزرگترین جهاد خبرنگاران ایستادن در برابر هجمه‌های دشمنان است

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، حجت‌الاسلام الله نور کریمی تبار در خطبه‌های امروز نماز جمعه ایلام اظهار داشت: اصولاً فلسفه قیام امام حسین برای تحقق امر به معروف و نهی از منکر بود؛ چنان که در وصیت نامه خود به برادرش محمد بن حنفیه می‌فرماید: هدف من از این قیام، اصلاح در امت جدم است […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، حجت‌الاسلام الله نور کریمی تبار در خطبه‌های امروز نماز جمعه ایلام اظهار داشت: اصولاً فلسفه قیام امام حسین برای تحقق امر به معروف و نهی از منکر بود؛ چنان که در وصیت نامه خود به برادرش محمد بن حنفیه می‌فرماید: هدف من از این قیام، اصلاح در امت جدم است و می‌خواهم امر به معروف و نهی از منکر کنم و بر طبق روش و سیره جدم پیامبر (ص) و پدرم علی (ع) عمل کنم.
خطیب نماز جمعه ایلام با اشاره به اینکه امر به معروف و نهی از منکر مهمترین فریضه دینی است و امام محمد باقر (ع) نیز در باره این مهم می‌فرمایید: امر به معروف و نهی از منکر فریضه‌ی بزرگی است که واجبات دیگر به وسیله این مهم اقامه می‌شود و اگر امر به معروف و نهی از منکر در جامعه نقش آفرین باشد به دنبال آن احکام الهی تحقق پیدا می‌کند و اگر این مهم در حاشیه قرار گیرد طبیعتاً واجبات دیگر منزوی خواهد شد.
وی ادامه داد: از این رو هرگاه در جامعه‌ای این فریضه مهم به اجرا گذاشته نشود و افراد آن جامعه در قبال عملی نشدن این امر خطیر احساس مسئولیت نکنند قطعاً آن جامعه با مشکلاتی روبرو خواهد شد.
امام جمعه ایلام گفت: مردم ما جهت اشاعه و ترویج معرفت و بصیرت حسینی با نصب پرچم‌های یا حسین (ع) بر پشت بام خانه‌ها و در میان کوچه و خیابان‌ها و سیاه پوش کردن شهر خود را برای مراسم شور انگیز عزاداری ماه محرم آماده کرده‌اند که دارای پاداش و ثواب خواهد بود.
ویبا اشاره به پیاده روی بزرگ اربعین گفت: مردم با گذشت ۱۴ قرن از واقعه عاشورابا حضور در این پیاده‌روی که مظهر عشق و علاقه به امام حسین (ع) است نشان می‌دهند که هنوز هم به شعارها و پیام‌های قیام امام‌حسین (ع) عاشقانه و آگاهانه لبیک می‌گویند.
امام جمعه ایلام در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به نزدیکی ۱۷ مرداد و گرامیداشت روز خبرنگار افزود: امسال گرامیداشت این روز با تاسوعا و عاشورای حسینی مقارن شده است.
وی با اشاره به اینکه امروز بزرگترین جهاد خبرنگاران و اصحاب رسانه ایستادن در برابر هجمه‌های رسانه‌ای دشمنان نظام و انقلاب است افزود: دشمنان نظام همواره در پی نشر اخبار دروغ، وارونه جلوه دادن واقعیات و همچنین کوچک نشان دادن موفقیت‌های جمهوری اسلامی هستند که قطعاً اصحاب رسانه با قلم فرسایی خود دروغ‌ها آنان را برملا و برای جامعه امید آفرینی می‌کنند.

منبع : مهر