بزرگترین کارگاه تولیدی و آموزشی صنایع دستی استان افتتاح شد

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، مجید صفایی بعدازظهر چهارشنبه در مراسم افتتاح کارگاه تولیدی افزود: در این کارگاه تولیدی و آموزشی قالی، گلیم، گبه، جاجیم، و گیوه سنتی تولید می‌شود. وی با بیان اینکه قرار است با راه اندازی خط تولید جدید، شال و روسری سنتی نیز در آن تولید شود، گفت: این گارگاه آموزشی […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، مجید صفایی بعدازظهر چهارشنبه در مراسم افتتاح کارگاه تولیدی افزود: در این کارگاه تولیدی و آموزشی قالی، گلیم، گبه، جاجیم، و گیوه سنتی تولید می‌شود.
وی با بیان اینکه قرار است با راه اندازی خط تولید جدید، شال و روسری سنتی نیز در آن تولید شود، گفت: این گارگاه آموزشی تولیدی با سرمایه گذاری بخش خصوصی راه اندازی شده است.
صفایی تصریح کرد: در این کارگاه علاوه بر تولید صنایع دستی به هنر دوستان در زمینه‌های مختلف صنایع دستی آموزش‌های لازم نیز ارائه می‌شود.
وی افزود: ظرفیت فعلی اشتغال در این کارگاه آموزشی و تولیدی، ۵۰ نفر به صورت مستقیم و ۳۰ نفر نیز به صورت غیر مستقیم است.
صفایی اظهار داشت: با توسعه این کارگاه و ایجاد کارگاه‌های پایین دست ظرفیت اشتغال مستقیم و غیر مستقیم در این واحد تولیدی به بیش از ۱۰۰ نفر افزایش خواهد یافت.
وی افزود: استان کهگیلویه و بویراحمد در کشور پایلوت صنایع دستی است و راه اندازی چنین کارگاه‌های کمک بزرگی به تولید صنایع دستی در این استان می‌کند.
صفایی تصریح کرد: صنایع دستی در این کارگاه، علاوه بر فروش تولیدات صنایع دستی در بازار استان و استان‌های همجوار به کشورهای حوزه خلیج فارس و آلمان نیز صادر می‌شود.
وی افزود: میزان سرمایه گذاری تولیدی این کارگاه تولیدی بیش از پنج میلیارد ریال است.