بزرگداشت شاعر پارسی حکیم نظامی در شهرستان سنقروکلیایی

بزرگداشت شاعر پارسی حکیم نظامی ساعتی برای شعرباحضور شاعران شرق استان کرمانشاه ،در شهرستان سنقروکلیایی

به گزارش سردبیرپرس،علی حشمتی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان سنقروکلیایی  پیرامون برگزاری این همایش بیان داشتند:حکیم نظامی گنجوی از جمله شعرایی است که آثار ارزشمندی را به فرهنگ غنی ایران زمین تقدیم کرده است و اوج این آثار را می‌توان در پنج گنج یافت، که سرشار از مفاهیم والای انسانی است. بر همین اساس و در راستای گرامی‌داشت خدمات ارزنده‌ی این شاعر توانا، مراسم عصر شعری با حضور ادبا و شعرای شرق استان کرمانشاه و به محوریت شهرستان سنقروکلیایی برگزار شد و حاضرین اشعار خود را در خصوص این شاعر بزرگ ایران زمین و اهمیت و نقش ادبیات در غنای فرهنگی یک جامعه قرائت کردند. وی افزود:این برنامه با همکاری معاونت فرهنگی و رسانه استان کرمانشاه و انجمن ادبی بوی جوی مولیان و انجمن خوشنویسان شهرستان سنقروکلیایی،برگزار گردید.

گفتنی است چهارمین محفل شعر انجمن ادبی بوی جوی مولیان شهرستان سنقروکلیایی درآستانه نوروز با حضور شاعران شرق استان و مسئولان ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان های هرسین و سنقر در آمفی تئاتر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان سنقروکلیایی برگزار گردید.

شهرستان سنقروکلیایی با شعرخوانی شاعران شرق استان ، سه نوازی موسیقی،حضوره نویسی اساتید انجمن خوشنویسان،میزبانی این محفل فرهنگی و ادبی را برعهده داشت.
سخنرانی استاد معتمدیان درخصوص جایگاه حکیم نظامی گنجوی درادبیات فارسی و تاثیر گذاری آثار این شاعر بزرگ از جمله مخزن الاسرار، پنج گنج، خسرو و شیرین، هفت پیکرو اسکندررنامه بر دیگر آثار نویسندگان،از دیگر بخش‌های این همایش بود که مورد توجه حاضرین نیز قرار گرفت.

منبع سردبیرپرس