بزرگداشت پیرغلامان تجلیل از فرهنگ حسینی (ع) است

به گزارش سردبیر پرس، اسدالله عباسی در نشست هماهنگی بیستمین اجلاس بین المللی پیرغلامان حسینی (ع) با تبریک فرارسیدن ماه ربیع الاول اظهار کرد: تبلیغات این اجلاس باید فراگیر و غالب بر جامعه باشد و با پوشش خبری بسیار گسترده‌ای در استان انجام شود. وی از اعضای حاضر در جلسه خواست تا پیشنهادات خود در […]

به گزارش سردبیر پرس، اسدالله عباسی در نشست هماهنگی بیستمین اجلاس بین المللی پیرغلامان حسینی (ع) با تبریک فرارسیدن ماه ربیع الاول اظهار کرد: تبلیغات این اجلاس باید فراگیر و غالب بر جامعه باشد و با پوشش خبری بسیار گسترده‌ای در استان انجام شود.
وی از اعضای حاضر در جلسه خواست تا پیشنهادات خود در مورد زمان و مکان برگزاری اجلاس را به دبیرخانه ارسال کنند و عنوان کرد: در مبحث محتوایی تاکید ما بر روی نرم افزار است و در بخش سخت افزار اگر بنر یا تبلیغاتی انجام می‌شود حتماً حاوی پیامی مهم و حرکتی تأثیر گذار باشد.
وی تصریح کرد: انتقال درست پیام نشان از موفقیت این اجلاس خواهد داشت در غیر این صورت فقط برنامه‌ای برگزار و به اتمام رسیده است بدون آنکه محتوای فرهنگی آن به دنیای خارج انتقال یافته باشد.
وی گفت: پیام منتقل شده از گیلانی که پایه و اساس آن آل بویه و علمای دینی که بر غنای فرهنگی، اسلامی، ارزشی، انقلابی ما افزوده است، می‌باشد از این رو باید به لحاظ محتوایی بسیار پربار بوده و بیان کننده آن باشد که ما توانسته‌ایم از این ظرفیت بهره لازم را ببریم.
استاندار گیلان با بیان اینکه این اجلاس باید دلی توأم با عشق حسینی برگزار شود، تاکید کرد: کارگروه‌های مختلف باید همپوشانی لازم را داشته باشند و با بهره گیری از ظرفیت‌ها فضای فرهنگی، اجتماعی و سیاسی را طوری پوشش دهند که نشان دهنده فضای معنوی و روحانی حاکم بر جامعه باشد.
وی از شهرداری رشت به عنوان مدیریت شهری مرکز استان که بزرگترین جمعیت این خطه را در خود جای داده خواست تا نقش پررنگ‌تری در این اجلاسیه داشته باشد و اضافه کرد: اعضای این کارگروه سامانه‌ای را برای انتقال نظرات، پیشنهادات و میزان پیشرفت کار تعریف و اعلام کنند.
عباسی تصریح کرد: گذشتگان، میراث گران بهای فرهنگ غنی اسلامی و گیلانی را برای ما به یادگار گذاشتند و حال ما موظفیم این میراث را برای آیندگان حفظ کنیم.

منبع : خبرگزاری مهر