بستری ۱۴۳ مبتلای جدید به کرونا در فارس/۸۱ نفر در «آی سی یو»

به گزارش سردبیر پرس، به نقل از روبط عمومی علوم پزشکی شیراز، از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، یک میلیون و ۹۲۷ هزار و ۵۷۴ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه های استان تهیه شده که با بررسی نمونه های انجام شده، ۵۳۸ هزار و ۱۹۰ بیمار مثبت شناسایی شده است. از مجموع […]

به گزارش سردبیر پرس، به نقل از روبط عمومی علوم پزشکی شیراز، از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، یک میلیون و ۹۲۷ هزار و ۵۷۴ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه های استان تهیه شده که با بررسی نمونه های انجام شده، ۵۳۸ هزار و ۱۹۰ بیمار مثبت شناسایی شده است.
از مجموع تست های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و ۶۲۴ هزار و ۸۷۱ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۴۶۵ هزار و ۴۷۹ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده، همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون ۳۰۲ هزار و ۷۰۳ مورد تست سریع انجام شده و ۷۲ هزار و ۷۱۱ بیمار مثبت شناسایی شده است.
با بستری ۱۴۳ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۵۳۹ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد، ۸۱ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.
متاسفانه در ۲۴ ساعت گذشته سه هم استانی دیگر در اثر این بیماری جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تا کنون به هفت هزار و ۴۸۸ نفر رسید.
همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۵۱۴ هزار و ۵۷۳ هم استانی مبتلا به کووید ۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.
در حال حاضر مجموع تعداد دوز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان های زیر مجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب سه دوز، به هفت میلیون و ۴۰۰ هزار و ۹۰۲ دوز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۲۸۴ هزار و ۵۲۶ دوز نوبت اول، سه میلیون و ۱۱ هزار و ۱۹۲ دوز نوبت دوم و یک میلیون و ۱۰۵ هزار و ۱۸۴ دوز نوبت سوم واکسن بوده است.

منبع : خبرگزاری مهر