بستری ۵۳ بیمار بدحال در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان های گیلان

فردین مهرابیان در گفتگو با خبرنگار سردبیر پرس با اشاره به آخرین وضعیت آمارهای کرونایی در استان گیلان اظهار کرد: مجموع کرونایی های بستری در استان گیلان به ۳۳۱ نفر رسیده است. وی به افزایش ۹ نفری بستری‌های کرونایی در مقایسه با روز گذشته افزود: در شبانه روز گذشته ۱۰۶ بیمار جدید در بیمارستان‌های پذیرش […]

فردین مهرابیان در گفتگو با خبرنگار سردبیر پرس با اشاره به آخرین وضعیت آمارهای کرونایی در استان گیلان اظهار کرد: مجموع کرونایی های بستری در استان گیلان به ۳۳۱ نفر رسیده است.
وی به افزایش ۹ نفری بستری‌های کرونایی در مقایسه با روز گذشته افزود: در شبانه روز گذشته ۱۰۶ بیمار جدید در بیمارستان‌های پذیرش شدند که این تعداد نیز مقایسه با روز گذشته که ۱۰۸ بیمار بوده دو نفر کاهش داشته است.
مهرابیان با تأکید بر اینکه شهروندان از هرگونه عادی انگاری کرونایی پرهیز کنند، گفت: با توجه به برگزاری مراسم عزاداری سرور و سالار شهیدان امام حسین (ع) شهروندان برای حضور در هیئت‌های عزاداری نکات و توصیه‌های بهداشتی را رعایت کنند.
وی با بیان اینکه ۵۳ بیمار بد حال در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های گیلان بستری هستند، ادامه داد: از این تعداد حال ۴۵ بیمار وخیم گزارش شده است.
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به اینکه چهار شهرستان گیلان در وضعیت قرمز قرار دارند، گفت: با توجه به افزایش آمارها قطعاً در اعلام رنگ بندی جدید از سوی وزارت بهداشت شاهد تغییر رنگ کرونایی برخی شهرستان‌های خواهیم بود.
وی به بهبود ۸۸ بیمار کرونایی در شبانه روز گذشته اشاره و اضافه کرد: امروز ۲۲۱ پایگاه واکسیناسیون در گیلان برای تزریق واکسن به شهروندان آماده خدمات رسانی هستند.

منبع : خبرگزاری مهر