بلینکن: اتحاد واشنگتن-تل آویو علیه ایران مهم است

به گزارش سردبیر پرس، «آنتونی بلینکن» وزیر خارجه آمریکا در پیامی توئیتری به رایزنی اخیر خود با «یائیر لاپید» همتای صهیونیست اشاره کرد و در این باره نوشت: گفتگوی خوبی داشتیم. وی در ادامه این توئیت مدعی شد: رابطه دوجانبه مستحکم میان آمریکا-اسرائیل در مواجهه با چالش های مشترک از جمله مخاطرات تهاجم بیشتر روسیه […]

به گزارش سردبیر پرس، «آنتونی بلینکن» وزیر خارجه آمریکا در پیامی توئیتری به رایزنی اخیر خود با «یائیر لاپید» همتای صهیونیست اشاره کرد و در این باره نوشت: گفتگوی خوبی داشتیم.
وی در ادامه این توئیت مدعی شد: رابطه دوجانبه مستحکم میان آمریکا-اسرائیل در مواجهه با چالش های مشترک از جمله مخاطرات تهاجم بیشتر روسیه علیه اوکراین و تهدیدهای ایران حائز اهمیت است.

پیشتر، «ند پرایس» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا هم با اشاره به این تماس که ظاهراً به صورت تلفنی انجام شده است، موضوع گفتگوی طرفین را ایران و مسائل مربوط به فلسطین عنوان کرده بود.
رژیم صهیونیستی دائما این ادعا را مطرح می کند که ملزم به رعایت توافق احتمالی حاصل از گفتگوهای وین نیست و مستقل از آمریکا عمل می کند. این لفاظی ها در حالی است که آمریکا این روزها تمرکز خود را بر ایندوپاسیفیک گذاشته و درگیر مسئله اوکراین نیز است و درگیر شدن در منازعات خاورمیانه را به صلاح خود نمی‌داند.

منبع : مهر نیوز