بهره‌برداری از ۹۷ پروژه کشاورزی در استان تهران به مناسبت دهه فجر

به گزارش بازار، جبرئیل برادری رییس سازمان جهادکشاورزی استان تهران امروز سه‌شنبه در نشست خبری به مناسبت گرامیداشت چهل و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ضمن بیان این مطلب افزود: این پروژه‌ها که به طور عمده با سرمایه‌گذاری بخش کشاورزی راه‌اندازی و به بهره‌برداری می‌رسند، برای ۲۸۰۰ نفر به طور مستقیم و غیرمستقیم اشتغال ایجاد […]

به گزارش بازار، جبرئیل برادری رییس سازمان جهادکشاورزی استان تهران امروز سه‌شنبه در نشست خبری به مناسبت گرامیداشت چهل و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ضمن بیان این مطلب افزود: این پروژه‌ها که به طور عمده با سرمایه‌گذاری بخش کشاورزی راه‌اندازی و به بهره‌برداری می‌رسند، برای ۲۸۰۰ نفر به طور مستقیم و غیرمستقیم اشتغال ایجاد می‌کنند.
رادری گفت: از مجموع پروژه‌هایی که در دهه فجر به بهره‌برداری می‌رسد، ۱۱ پروژه در حوزه تولیدات گیاهی، ۷۴ پروژه آب و خاک، ۶ پروژه صنایع تبدیلی و تکمیلی، ۴ پروژه دام و طیور و دو پروژه در بخش شیلات و آبزیان است.
وی با بیان این که برنامه‌های سازمان جهادکشاورزی استان تهران در راستای سیاست‌ها و اقتصاد مقاومتی تدوین شده است، اظهار داشت: یکی از رویکردهای ما در این پروژه‌ها ارتقای بهره‌وری می‌باشد.
برادری ادامه داد: این استان در حوزه کشاورزی در بالاترین سطح به لحاظ بهره‌برداری است و در تولید ۱۴ محصول در جایگاه نخست تا چهاردهم در کشور قرار دارد.
وی گفت: ۱.۲ درصد از اراضی کشور در استان تهران واقع شده است و ۵ درصد محصولات کشاورزی کشور در این استان تولید می‌شود و از این رو سهم مهمی در امنیت غذایی دارد.