بیانیه‌ تبیین مولفه‌های مکتب شهیدسلیمانی منتشر می‌شود

به گزارش پایگاه خبری سردبیر، سید محمدرضا موالی‌زاده دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور در نشست خبری بیانیه تفصیلی دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی کشور برای «تبیین مؤلفه‌های مکتب شهید سردار سلیمانی» گفت: در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ستادی باعنوان «ستاد هماهنگی فعالیت‌های فرهنگی، هنری و رسانه‌ای سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی» با ریاست وزیر فرهنگ […]

به گزارش پایگاه خبری سردبیر، سید محمدرضا موالی‌زاده دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور در نشست خبری بیانیه تفصیلی دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی کشور برای «تبیین مؤلفه‌های مکتب شهید سردار سلیمانی» گفت: در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ستادی باعنوان «ستاد هماهنگی فعالیت‌های فرهنگی، هنری و رسانه‌ای سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی» با ریاست وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تشکیل شده که دستگاه‌های مختلف در آن حضور دارند.
وی افزود: در این ستاد سه برنامه با محوریت زمانی شهادت تا اربعین سردار سلیمانی، برنامه یک‌ساله و برنامه بلندمدت با موضوع فعالیت‌های فرهنگی، هنری، رسانه و فضای مجازی پیرامون شخصیت سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی در نظر گرفته شده است.
دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور با اعلام نامگذاری روز ۱۳ دی‌ماه (شهادت سردار سلیمانی) به عنوان روز جهانی مقاومت، شهادت الگوی اخلاص و عمل، گفت: این اقدام که به پیشنهاد بنیاد حفظ و نشر آثار دفاع مقدس مطرح شده بود توسط شورای فرهنگ عمومی کشور تصویب و در نهایت در تقویم رسمی کشور درج شد.
موالی‌زاده با اشاره به صدور بیانیه‌ای در جهت تبیین مؤلفه‌های مکتب شهید سردار سلیمانی، گفت: سردار سلیمانی یک اسطوره‌ای عینی و ملموس است، وی با مردم زیست و همیشه تأثیرگذاری او در مقابل چشم همگان خواهد بود، اگر بخواهیم در گام دوم انقلاب اسلامی در رابطه با سردار سلیمانی درست قدم برداریم باید از شخصیت ایشان به عنوان یک الگوی برجسته مدیریت جهادی استفاده کنیم. امروز سردار سلیمانی می‌تواند به عنوان الگوی برجسته و مکتب زنده به خوبی مورد توجه همگان به ویژه نسل جوان قرار بگیرد، در همین راستا در شورای فرهنگ عمومی کشور دستور جلسه‌ای با عنوان گام دوم انقلاب اسلامی مطرح و در این زمینه بحث و تبادل‌نظر را داشته‌ایم، اگر بخواهیم بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی را پیاده‌سازی کنیم باید از الگوهایی چون سردار سلیمانی بهره ببریم.
وی درباره تأثیرگذاری شخصیت سردار سلیمانی بر افکار عمومی جهان گفت: تأثیرگذاری سردار سلیمانی پس از شهادتش نیز برای همگان بارز بود، همانطور که در شهادت امام حسین (ع) نیز پس از شهادت شاهد تأثیرگذاری ایشان بر افکار عمومی پس از گذشت ۱۴۰۰ سال هستیم، مسلماً شهادت این سردار پایه‌های قدرت‌های استکباری را لرزانده و این کار سهل و آسانی نیست و به همین دلیل شورای فرهنگ عمومی ۱۳ دی‌ماه را روز جهانی مقاومت نامگذاری کرد. سردار سلیمانی صرفاً چهره‌ای متعلق به جهان تشیع نبود بلکه شخصیت او دارای ابعاد جهانی است، دشمن نیز به خاطر همین بزرگی شخصیت سردار دست به شهادت مظلومانه ایشان زد و شب هنگام با پیشرفته‌ترین ابزار نظامی این سردار بزرگ را به شهادت رساند، این نشان می‌دهد که خون او تأثیر خود را در جوامع جهانی خواهد گذاشت.
دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور درباره طرح مجدد معامله قرن از سوی ترامپ، گفت: ترامپ تصور می‌کرد با هم‌پیمانان خود می‌تواند معامله یا طرح ننگین قرن را محقق کند، اما مقاومتی که در گستره جهان در مقابله با معامله قرن صورت گرفت تمام نقشه‌های او را بر هم زد. دنیای امروز به این نتیجه رسیده است که تصمیمات ترامپ غیرمنطقی و تضعیف کننده حقوق بشر است و با شهادت سردار سلیمانی این موضوع بیش از گذشته بر همگان واضح و روشن شد. مقاومت‌های کشورهای اسلامی در منطقه سبب شده که وقتی ترامپ معامله قرن را مطرح می‌کند، سایر ملت‌ها در مقابل آن موضع‌گیری می‌کنند، البته نباید فراموش کرد که خون سردار شهید سلیمانی موجب آگاهی‌سازی جهان نسبت به اقدامات تروریستی ترامپ نیز شد.
وی گفت: وقتی فردی از دایره فردیت خارج شده و ابعاد وجودی او می‌تواند بر قلوب انسان‌ها نفوذ کند تأثیرگذاری و رفتار او را باید به عنوان یک مکتب دانست. هدف ما این است که شخصیت سردار را در چارچوب یک مکتب و به عنوان یک الگو به نسل جوان معرفی کنیم، این مکتب می‌تواند در ادامه مکتب عاشورا و مکتب رسول اکرم (ص) باشد، در حال حاضر ایشان را باید به عنوان یک الگوی مجسم در مقابل چشم خود دید، این الگوها می‌توانند به راحتی انسان را شکوفا کند.
موالی‌زاده همچنین گفت: در آستانه چهلمین روز شهادت آن سردار بزرگ و همزمان با سالگرد بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی و یوم‌الله ۲۲ بهمن بیانیه تفصیلی در خصوص تبیین مؤلفه‌های مکتب سردار شهید سلیمانی از سوی شورای فرهنگ عمومی کشور منتشر می‌شود و مهم این است که مؤلفه‌های این مکتب فراگیر به عنوان الگوهای عملی استفاده شود. ما به عنوان شورای فرهنگ عمومی کشور احساس می‌کنیم که فرهنگ عمومی ما می‌تواند با بهره‌گیری از مکتب سردار سلیمانی به بالندگی بیشتر دست پیدا کرده و با بهره‌گیری از این الگو به سمت تعالی حرکت کند.