بیانیه الازهر مصر درباره نَسَب ایمن الظواهری

به گزارش سردبیر پرس به نقل از وبگاه روسیا الیوم، الازهر مصر شامگاه گذشته (پنج شنبه) با صدور بیانیه ای هر گونه ارتباط میان ایمن الظواهری رهبر سابق القاعده و شیخ محمد الاحمدی ابراهیم الظواهری امام جماعت پیشین الازهر را تکذیب کرد. در این بیانیه الازهر مصر ضمن غیر واقعی دانستن شایعات مطرح شده درباره […]

به گزارش سردبیر پرس به نقل از وبگاه روسیا الیوم، الازهر مصر شامگاه گذشته (پنج شنبه) با صدور بیانیه ای هر گونه ارتباط میان ایمن الظواهری رهبر سابق القاعده و شیخ محمد الاحمدی ابراهیم الظواهری امام جماعت پیشین الازهر را تکذیب کرد.
در این بیانیه الازهر مصر ضمن غیر واقعی دانستن شایعات مطرح شده درباره ارتباط میان رهبر القاعده و امام جماعت پیشین الازهر، این مسائل تنها ناشی از تشابه اسمی میان این دو عنوان شده است.
الازهر مصر ضمن ارائه جزئیاتی درباره نَسَب ایمن الظواهری و شیخ محمد الاحمدی ابراهیم الظواهری تاکید کرده که این دو از لحاظ خانوادگی هیچ قرابتی با هم ندارند.
گفتنی است جو بایدن رئیس جمهور آمریکا شامگاه دوشنبه گذشته، از کشته شدن ایمن الظواهری رهبر القاعده در جریان یک حمله هوایی در کابل خبر داد. الظواهری در روز ۳۱ جولای گذشته در هنگام این حمله در منزلش حضور داشته، اما کشته شدن وی با واکنش منفی طالبان مواجه شده و آنها این عملیات هوایی آمریکا را محکوم کردند.
بایدن در سخنان خود ضمن اعلام خبر کشته شدن ایمن الظواهری مدعی شد که این حمله به خانواده الظواهری آسیبی وارد نیامده و هیچ فرد غیرنظامی کشته نشده است. منابع آمریکایی اعلام کردند که سرویس‌های جاسوسی آمریکا در سال ۲۰۲۲ مکان محل زندگی رهبر القاعده را شناسایی کرده بودند و در نهایت پس از مدتی عملیات حذف فیزیکی وی را اجرایی کردند. این در حالی است که ناجح ابراهیم کارشناس امور جهادی در مصر معتقد است که الظواهری در اثر بیماری سرطان کبد که از سال‌ها پیش دچار آن بود، به مرگ طبیعی جان خود را از دست داده است.

منبع : مهر نیوز