بیش از ۲هزارعملیات امداد و نجات در سطح کشور انجام شده است

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، مهدی ولی پور شامگاه سه شنبه در حاشیه بازدید از پایگاه‌های امداد و نجات جاده‌ای استان زنجان در جمع خبرنگاران، گفت: طرح ملی امداد و نجات نوروز ۱۴۰۱ از ۲۵ اسفند سال گذشته در یک هزار و ۴۰۰ پایگاه ثابت، پست موقت و سیار امداد و نجات جاده‌ای و مراکز […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، مهدی ولی پور شامگاه سه شنبه در حاشیه بازدید از پایگاه‌های امداد و نجات جاده‌ای استان زنجان در جمع خبرنگاران، گفت: طرح ملی امداد و نجات نوروز ۱۴۰۱ از ۲۵ اسفند سال گذشته در یک هزار و ۴۰۰ پایگاه ثابت، پست موقت و سیار امداد و نجات جاده‌ای و مراکز عملیاتی سراسر کشور آغاز شده است.

وی با بیان اینکه ۱۹ هزار و ۷۰۰ نفر از مسافران در کشور خدمات ارائه شده است، اظهار داشت: بیش از ۲ هزار و ۸۰۰ نفر اسکان اضطراری شدند و برای ۵ هزار نفر از هموطنان خدمات سرپایی امداد و نجات ارائه شده است.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران گفت: ۹۶۱ نفر نیز توسط نیروهای امداد و نجات جمعیت هلال احمر برای مداوا به مراکز درمانی منتقل شده‌اند و در ۵۷۰ پایگاه امداد و نجات کشور حضور دارند باید تجهیزات انفرادی در اختیار آنها قرار بگیرد.

ولی پور از تهیه ناوگان امدادی در سال‌جاری خبر داد و تاکید کرد: بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده این ناوگان در بازه‌های زمانی مشخص و با تخصیص اعتبارات پیش‌بینی شده به استان‌ها تحویل داده خواهد شد و در سه ماهه نخست سال جاری خرید تجهیزات تخصصی انجام می‌شود و همه پایگاه‌های امداد و نجات جاده‌ای هلال احمر در سطح کشور قبل از پایان سال‌جاری تجهیز و تقویت خواهد شد.

وی ابراز داشت: پنج نقطه از استان زنجان که نیازمند راه‌اندازی پایگاه امداد و نجات جاده‌ای است بررسی شد و یکی از دغدغه‌های جمعیت هلال احمر و برنامه‌های مهم و اولویت دار در سال‌جاری مساله رفاه امدادگران، نجات‌گران و همکارانی است، که در پایگاه‌های امداد و نجات جاده‌ای مشغول به ارائه خدمات هستند.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران، به فعالیت پست‌های ایمنی و سلامت اشاره کرد و گفت: حدود ۳۰ هزار نفر از اعضای جوانان هلال احمر در مبادی ورودی استان‌ها و شهرهای گردشگرپذیر با هدف کاهش آسیب‌های ناشی از حوادث، آموزش‌های همگانی و نصب هشدارها فعالیت دارند.

ولی پور یاد آور شد: از آغاز طرح ملی امداد و نجات نوروزی تاکنون ۲ هزار و ۵۱ عملیات امداد و نجات در سطح کشور انجام شده که یک‌هزار و ۱۰ عملیات مربوط به حوادث و سوانح رانندگی و جاده‌ای بوده است.

وی گفت: از ۲۰ هزار امدادگر و نجات‌گر فعال در جمعیت هلال احمر کشور حدود ۵ هزار نفر خانم هستند.