تاثیر جنگ و محاصره بر فرودگاه صنعا

به گزارش سردبیر پرس به نقل از المسیره ، خالد الشایف مدیر فرودگاه بین المللی صنعا با اشاره به محاصره ظالمانه ائتلاف سعودی علیه یمن به ویژه فرودگاه صنعا به ارائه آماری از پروازها و جابجایی مسافر در این فرودگاه قبل از جنگ سعودی پرداخت. وی افزود: حرکت پروازها در فرودگاه صنعا طی هشت سال […]

به گزارش سردبیر پرس به نقل از المسیره ، خالد الشایف مدیر فرودگاه بین المللی صنعا با اشاره به محاصره ظالمانه ائتلاف سعودی علیه یمن به ویژه فرودگاه صنعا به ارائه آماری از پروازها و جابجایی مسافر در این فرودگاه قبل از جنگ سعودی پرداخت.
وی افزود: حرکت پروازها در فرودگاه صنعا طی هشت سال گذشته برابر با دوماه در حال عادی در سال ۲۰۱۴ هم نیست.
الشایف تاکید کرد: تعداد پروازهای تجاری به این فرودگاه و از آن طی هشت سال ۱۲۷۶ پرواز بوده است و این در حالی است که فقط طی سال ۲۰۱۴ بیست هزار پرواز برقرار بوده است.
وی تصریح کرد: شمار مسافران طی هشت سال جنگ ۱۶۲ هزار مسافر بوده است در حالی که به تنهایی در سال ۲۰۱۴ یک میلیون و ۹۰۰ هزار مسافر از طریق این فرودگاه جابجا شده است.
الشایف ادامه داد: ترابری هوایی طی هشت سال جنگ ۷۲۱ طن بوده است و این در حالی است که فقط در سال ۲۰۱۴ این رقم ۱۶۱۷۷ طن بوده است.
وی گفت: در فرودگاه بین المللی صنعا در سال ۲۰۱۴ روزانه ۵۰ پرواز از ۱۴ شرکت بر زمین می نشست و روزانه ۵ هزار مسافر از آن جابجا می شد.

منبع : مهر نیوز