تبیین فرهنگ ایثار در جامعه به عنوان ضرورت مورد توجه قرار گیرد

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، آیت‌الله علی خاتمی ظهر یکشنبه در جلسه هماهنگی برای برگزاری کنگره شهدای روحانی در استان گفت: تعداد شهدای روحانی در کشور به ۵ هزار نفر رسیده است. وی اظهار کرد: استان زنجان در همه ادوار تاریخ مرجع شاخص داشته و مسئولان باید برای معرفی این افراد اقدام کنند. نماینده ولی […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، آیت‌الله علی خاتمی ظهر یکشنبه در جلسه هماهنگی برای برگزاری کنگره شهدای روحانی در استان گفت: تعداد شهدای روحانی در کشور به ۵ هزار نفر رسیده است.
وی اظهار کرد: استان زنجان در همه ادوار تاریخ مرجع شاخص داشته و مسئولان باید برای معرفی این افراد اقدام کنند.
نماینده ولی فقیه در استان زنجان، با بیان اینکه نصب بنر معرفی در اماکن شهری می‌تواند از جمله این اقدامات باشد، گفت: آمار شهدای روحانیون در حالی بالاست که اغلب این روحانیون برای امر تبلیغ به جبهه رفته بودند و حضور آنها در خط مقدم به دلیل اثبات لیاقت بوده است و این افراد حضور بسیار پر رنگی در هشت سال جنگ تحمیلی داشتند.
خاتمی تاکید کرد: در برگزاری کنگره‌ها فقط به ارائه گزارش استفاده نکنید و باید بر این امر اذعان داشته باشیم که مکتب شهدا که منبعث از مساجد است هم باید معرفی و تبیین شود.
وی با بیان اینکه اغلب این شهدا تا آخر در صحنه می‌ماندند که نمونه آن امام جمعه گیلانغرب بود، ابراز کرد: شهادت از لوازم مجاهدت است و کسی که در راه مجاهدت به قتل می‌رسد، شهید نامیده می‌شود.
نماینده ولی فقیه در استان زنجان گفت: همه وقایع صورت‌گرفته بیانگر نقش روحانیت در میدان مبارزه است و اقدامات انجام شده برای معرفی روحانیون شاخص استان ناکافی است.
خاتمی با تاکید بر اینکه تبیین و نهادینه شدن فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه به عنوان ضرورت مهم مورد توجه قرار گیرد، افزود: تبیین فرهنگ جهاد و شهادت در بین روحانیت یک روال است که روحانیون به آن باور عمیق دارند.