تجلیل از مدس میکلسن در جشنواره فیلم زوریخ

جشنواره فیلم زوریخ با اهدای جایزه «چشم طلایی» از «مدس میکلسن» تجلیل می‌کند. به گزارش ایسنا و به نقل از ورایتی، جشنواره فیلم زوریخ که از ۲۸ سپتامبر تا ۸ اکتبر(۶ تا ۱۶ مهر) برگزار می‌شود، با اهدای جایزه «چشم طلایی» به «مدس میکلسن» به پاس مهارت و دستاوردهای او از این بازیگر دانمارکی تقدیر […]

جشنواره فیلم زوریخ با اهدای جایزه «چشم طلایی» از «مدس میکلسن» تجلیل می‌کند.
به گزارش ایسنا و به نقل از ورایتی، جشنواره فیلم زوریخ که از ۲۸ سپتامبر تا ۸ اکتبر(۶ تا ۱۶ مهر) برگزار می‌شود، با اهدای جایزه «چشم طلایی» به «مدس میکلسن» به پاس مهارت و دستاوردهای او از این بازیگر دانمارکی تقدیر می‌کند.
«میکلسن» این جایزه را در ششم اکتبر را دریافت خواهد کرد و همزمان فیلم سینمایی «سرزمین موعود» با بازی این بازیگر دانمارکی که نخستین‌بار در جشنوار ونیز امسال اکران شد نیز در جشنواره فیلم زوریخ به نمایش گذاشته می‌شود.
برگزارکنندگان جشنواره فیلم زوریخ با اشاره به نقش‌آفرینی «میکلسن» در فیلم‌های دانمارکی همچون «بعد از عروسی» ساخته «سوزانه بیر» و «‌یک رابطه سلطنتی‌»‌ به کارگردانی «نیکلای آرسل» که هر دو نامزد جوایز اسکار شدند، فیلم «شکار» ساخته «توماس وینتربرگ» که جایزه بهترین بازیگر مرد جشنواره کن را برای «میکلسن»‌ به ارمغان آورد و فیلم برنده اسکار «یک دور دیگر»،‌ از «میکلسن»‌ به عنوان «یکی از محبوب‌ترین و ماهرترین بازیگران سینمای معاصر»‌ یاد کردند.
جشنواره زوریخ همچنین همکاری این هنرپیشه در پروژه‌های هالیوودی همچون «پادشاه آرتور»، «کازینو رویال»‌، «نبرد تایتان‌ها»، «روگ وان: داستانی از جنگ ستارگان»، «دکتر استرنج»،‌ «جانوران شگفت‌آور: رازهای دامبلدور»، «ایندیانا جونز و گردانه سرنوشت» و مجموعه سریال تلویزیونی «هانیبال» را یادآور شد.
«کریستین یونگز» مدیر هنری زوریخ درباره این بازیگر بیان کرد: «مدس میکلسن یک بازیگر بسیار کاریزماتیکی است که همواره خود را کاملا غرق در شخصیت‌ها می‌کند و مخاطب را با ظواهر و اجرا مسحور می‌کند.»