تجلیل از ۷۲ نخبه شاهد و ایثارگر طی جشنواره جایزه ملی ایثار

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، سردار یعقوب سلیمانی معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید ظهر امروز در پنجمین همایش جشنواره جایزه ملی ایثار گفت: همزمانی این همایش با بیانیه گام دوم انقلاب بیانگر این است که فرزندان شاهد و ایثارگر باید با همت بالا به قله‌های علمی دست یابند و دشمنان را ناکام بگذارند. وی […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، سردار یعقوب سلیمانی معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید ظهر امروز در پنجمین همایش جشنواره جایزه ملی ایثار گفت: همزمانی این همایش با بیانیه گام دوم انقلاب بیانگر این است که فرزندان شاهد و ایثارگر باید با همت بالا به قله‌های علمی دست یابند و دشمنان را ناکام بگذارند.
وی افزود: این جشنواره در راستای ارزیابی دستاوردهای سالانه طرح شاهد طراحی شده است و از مهمترین اهداف آن ایجاد انگیزه و رقابت سالم تحصیلی با تأکید بر نخبه شناسی و آماده سازی فرزندان شاهد برای ورود به میدان رقابت‌های علمی است.
معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید گفت: در این جشنواره از ۷۲ نفر تجلیل می‌شود که از این افراد ۱۵ نفر از وزارت علوم، ۱۵ نفر از وزارت بهداشت، ۱۸ نفر از دانشگاه آزاد و ۱۱ نفر از وزارت آموزش و پرورش و ۱۲ نفر از نخبگان مرکز حوزه‌های علمیه هستند.
سلیمانی تصریح کرد: برای اولین بار در این جشنواره از تلاش ۳۶ نفر از همیاران طرح شاهد در مدارس و دانشگاه‌ها تجلیل می‌شود.
وی بیان کرد: در حال حاضر ۱۷۰ هزار نفر از فرزندان شاهد و ایثارگر در کشور اشتغال به تحصیل دارند و سه هزار و ۲۶۰ نفر از فارغ‌التحصیلان شاهد و ایثارگر عضو هیئت علمی هستند.
معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید عنوان کرد: در کنکور سال ۹۹ نیز ۲۱ نفر از فرزندان شاهد و ایثارگر بدون سهمیه ایثارگری موفق به دریافت رتبه دو رقمی شدند و طی ۵ سال اخیر ۱۰۶ نفر از این عزیزان رتبه زیر ۱۰۰ کنکور را کسب کردند.
سلیمانی تصریح کرد: بنیاد شهید تلاش کرده تا بستر خوبی برای کسب علم فرزندان شاهد و ایثارگر فراهم کند تا همانطور که پدران این عزیزان برای خاک این کشور ایثار کردند، شاهد خدمت فرزندان آنها به جامعه با کسب علم باشیم.
وی در پایان خاطرنشان کرد: دشمنان بر روی جامعه ایثارگری بسیار حساس هستند اما پیشرفت این خانواده بزرگ آنها را ناکام خواهد گذاشت.
منبع : مهر نیوز