تجمع «احلی من العسل» درس گرفتن از زندگینامه شهید نوجوان عاشورا

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، تجمع دانش آموزان عاشورایی با عنوان «احلی من العسل» چهارشنبه شب در ششم محرم الحرام که منتسب به حضرت قاسم ابن الحسن (ع) است در مکتب الزهرا (س) این شهر برگزار شد. معاون پرورشی و تربیت بدنی آموزش و پرورش کازرون در حاشیه برگزاری این مراسم گفت: تجمع دانش‌آموزی «احلی […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، تجمع دانش آموزان عاشورایی با عنوان «احلی من العسل» چهارشنبه شب در ششم محرم الحرام که منتسب به حضرت قاسم ابن الحسن (ع) است در مکتب الزهرا (س) این شهر برگزار شد.
معاون پرورشی و تربیت بدنی آموزش و پرورش کازرون در حاشیه برگزاری این مراسم گفت: تجمع دانش‌آموزی «احلی من العسل» درس گرفتن از زندگینامه شهید نوجوان عاشورا است.
هادی زال زاده با اشاره به اینکه واقعه عاشورا درس بزرگ ولایت‌پذیری است، اظهار کرد: نوجوانان باید زندگینامه شهید کربلا را بخوانند تا درس ایثار، ولایت‌پذیری و استقامت را فراگیرند.
وی مهمترین اهداف برگزاری این همایش را ترویج روحیه استکبار ستیزی در جوانان و نوجوانان و نهادینه سازی فرهنگ ولایت مداری عنوان کرد.
معاون پرورشی و تربیت بدنی آموزش و پرورش کازرون ادامه داد: دامنه نهضت عاشورا پس از گذشت بیش از هزار سال هنوز در کل دنیا گسترده است و ما باید با الگو گرفتن از عاشورا و زندگینامه شهیدانِ این واقعه درس ولایت‌پذیری، معرفت و پایداری در دین، استقامت و ایثار را بیاموزیم.

منبع : مهر نیوز