تجمع بزرگ گردان‌های الی بیت‌المقدس در تهران

به گزارش سردبیر پرس، سرهنگ محمدمهدی حسن زاده در نشست خبری تشریح برنامه‌های هفته بسیج این سازمان اظهار کرد: این اقدام ارزشمند در راستای تکریم خانواده شهدا، دلجویی، تکریم ایشان انجام و لوح تقدیری با امضای فرمانده سپاه تهران و شهردار تهران تقدیم این عزیزان می‌شود. وی در بخش دیگری با اشاره به برنامه ریزی […]

به گزارش سردبیر پرس، سرهنگ محمدمهدی حسن زاده در نشست خبری تشریح برنامه‌های هفته بسیج این سازمان اظهار کرد: این اقدام ارزشمند در راستای تکریم خانواده شهدا، دلجویی، تکریم ایشان انجام و لوح تقدیری با امضای فرمانده سپاه تهران و شهردار تهران تقدیم این عزیزان می‌شود.
وی در بخش دیگری با اشاره به برنامه ریزی برای برگزاری کنگره ملی شهدای پایتخت افزود: مقدمات برگزاری این کنگره با ۲۴ هزار شهید سرافراز از ۲ ماه پیش آغاز شده و قرار است از دوم تا ۱۲ بهمن امسال دهه قبل از دهه مبارک فجر برگزار شود.
سرهنگ حسن زاده با بیان اینکه هفته بسیج امسال چهار پایگاه جدید بسیج شهرداری در راستای توسعه رده‌های بسیج افتتاح می‌شود، ادامه داد: تشکیل جلسه نخبگان بسیجی شهرداری تهران با شهردار و معاونین ایشان نیز در طول این هفته (۲۹ آبان تا پنجم آذر) برنامه ریزی شده است.
رییس سازمان بسیج شهرداری تهران یادآور شد: هم اینک ۳۳ پایگاه مقاومت بسیج در مناطق و معاونت‌های شهرداری تهران فعال است و گستره آن در مناطق شهری بوده و براساس آمار حدود ۵۰۰ هزار نفر شامل کارکنان، فرزندان و خانواده پرسنل شهرداری عضو فعال، عادی و افتخاری بسیج هستند.
وی افزود: در واقع ۸۵ درصد کارکنان شهرداری تهران عضو بسیج هستند و فعالیت‌های جهادی، فرهنگی، عملیاتی، آمادگی رزمی و اجتماعی از جمله ماموریت‌های تعریف شده برای اعضای بسیج شهرداری است.
حسن زاده گفت: تجمع بزرگ گردان‌های الی بیت المقدس اقشار بسیج نیز روز جمعه سوم آذر در خیابان انقلاب با حضور بیش از ۶۰۰ گردان متشکل از برداران و خواهران بسیجی برگزار می‌شود که در آن اقشار مختلف بسیج با علائم مقاومت و بسیج مستضعفین در راستای حمایت از مردم مظلوم غزه و فلسطین حضور دارند.
وی تاکید کرد: این برنامه از ساعت ۹ صبح تا قبل از نماز جمعه ادامه دارد و بسیجیان آمادگی خود را برای حضور در غزه و حمایت از مردم مظلوم آن اعلام خواهند کرد.
سرهنگ حسن زاده به برگزاری برنامه‌های متنوع برای بسیجیان و فرزندان و خانواده بزرگ شهرداری تهران در طول هفته بسیج اشاره کرد و گفت: مسابقات فوتبال پدر و پسری، نمایشگاه حجمی و محتوایی تصاویر دستاوردهای بسیج شهرداری، فضا سازی فرهنگی متناسب با این هفته در مناطق و معاونت‌ها و میز جذب و ایجاد فضایی برای دل نوشته‌های بسیجیان با موضوع غزه و فلسطین از جمله این برنامه‌ها است.
رییس سازمان بسیج شهرداری تهران یادآور شد: برگزاری مسابقات فرهنگی، ورزشی، علمی و هیجانی فرزندان و خانواده بسیجیان شهرداری تهران نیز در مجموعه ورزشی شهدای شهرداری جمعه هفته جاری برگزار می‌شود که این برنامه در راستای ایجاد نشاط و تعالی بسیجیان و خانواده آنها برنامه ریزی شده است
وی غبارروبی مزار شهدا، شهدای گمنام آرمیده در مناطق مختلف شهر، دانشگاه‌ها، اماکن تفریحی و دیگر مناطق شهری را از جمله برنامه‌های هفته بسیج اعلام کرد و ادامه داد: ترویج تفکر و فرهنگ بسیجی در بین کارکنان و دیگر اقشار، ایجاد روحیه خدمت، مهربانی، کمک به همنوع و تلاش و محبت از برنامه‌ها سازمان بسیج برای شناسایی بسیجیان نمونه است که بنا داریم تحت عنوان جشنواره شهید باکری دی ماه امسال (سالگرد شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی) کارکنان و مدیران بسیجی نمونه شهرداری را معرفی و در مراسمی از آنها تجلیل کنیم.
سرهنگ حسن زاده از برنامه ریزی برای شناسایی و معرفی فرماندهان و بسیجیان نمونه پایگاه‌های مقاومت بسیج شهرداری در طول این هفته خبر داد.
وی یادآور شد: راه اندازی هیات خادمین علی ابن موسی الرضا (ع) با حضور کارکنان و بسیجیان شهرداری تهران برنامه دیگری است که در هفته بسیج انجام می‌شود البته هم اکنون ۷۰۰ نفر خادم از اقشار مختلف شهرداری تهران عضو این هیات هستند و همه ساله در ایام منتهی به اربعین حسینی در عمود ۷۰۷ پذیرای روزانه ۲۰ هزار زائر حسینی هستند.
وی از حمایت خوب شهردار تهران از تفکر و فرهنگ بسیجی تقدیر کرد و ادامه داد: این حمایت موجب دلگرمی و تلاش برای تبیین تفکر بسیجی در جامعه است.
هفته بسیج، بزرگداشت جانفشانی‌هایی است که برای سربلندی این سرزمین صورت گرفته است همه ساله و از ۲۹ آبان تا پنجم آذر در تقویم ایران به نام هفته بسیج نامگذاری شده است.