تحریم روسیه، عاملی برای شکوفایی مشاغل روس

شرکت نوشابه‌ساز انحصاری روسیه ۵۰ درصد از بازار را برای پر کردن خلاء باقی‌مانده کوکاکولا و پپسی هدف قرار داده است. رئیس این شرکت به رویترز گفت: از آنجایی که بزرگترین تولیدکنندگان نوشابه در جهان روابط خود را با روسیه قطع کردند، تولیدکننده محلی چرنوگولوفکا قصد دارد ۵۰ درصد از بازار نزدیک به ۹ میلیارد […]

شرکت نوشابه‌ساز انحصاری روسیه ۵۰ درصد از بازار را برای پر کردن خلاء باقی‌مانده کوکاکولا و پپسی هدف قرار داده است. رئیس این شرکت به رویترز گفت: از آنجایی که بزرگترین تولیدکنندگان نوشابه در جهان روابط خود را با روسیه قطع کردند، تولیدکننده محلی چرنوگولوفکا قصد دارد ۵۰ درصد از بازار نزدیک به ۹ میلیارد دلاری این کشور را به دست آورد.

به گزارش سردبیر پرس، مهاجرت دسته جمعی شرکت‌های غربی به دلیل تحریم‌ها و محدودیت‌های اعمال شده روسیه در اوکراین، فرصت غیرمنتظره‌ای را برای تجار و کارآفرینان روسی ایجاد کرده است.
چرنوگولوفکا(Chernogolovka) که نام آن از شهر خارج از مسکو، جایی که در سال ۱۹۹۸ در آن تأسیس شد، گرفته شده است، تنقلات، آب معدنی، لیمونادهای گیاهی، نوشیدنی‌های انرژی‌زا و از ماه می نوشابه چرنوگولووکا تولید می‌کند.
ناتالیا ساخنینا، مدیرعامل این شرکت در مصاحبه‌ای گفت که فعالیت این شرکت خصوصی در سال جاری بیش از دو برابر شده است و انتظار دارد که طی دو سال به ۳۰ درصد از سهم بازار برسد که از حدود ۸.۵ درصد در پایان سال ۲۰۲۱ افزایش یافته است.
ساخنینا گفت: ما تولیدکننده اصلی نوشیدنی روسیه بودیم، هستیم و خواهیم بود.  
بر اساس گزارش رویترز، اگرچه نوشیدنی‌های گازدار تولید شده توسط کوکاکولا و پپسی هنوز در روسیه موجود است اما با پایان یافتن موجودی‌ها، تولیدکنندگان محلی را مجبور به ورود می‌کند.
پپسی، تولید و فروش در روسیه را در ماه مارس به حالت تعلیق درآورد. کوکاکولا نیز در ماه مارس فعالیت خود را به حالت تعلیق درآورد.
انتهای پیام

منبع : ایسنا