تحریم های یک جانبه و غیرقانونی علیه ایران اعمال شده است

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، کاظم غریب آبادی، معاون امور بین الملل و دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضائیه شامگاه پنج شنبه با نماینده ولی فقیه در استان گلستان دیدار کرد. نماینده ولی فقیه در استان گلستان در این دیدار با اشاره به اقدامات قوه قضائیه، گفت: با تلاش‌های انجام شده در مدت حضور حجت […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، کاظم غریب آبادی، معاون امور بین الملل و دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضائیه شامگاه پنج شنبه با نماینده ولی فقیه در استان گلستان دیدار کرد.
نماینده ولی فقیه در استان گلستان در این دیدار با اشاره به اقدامات قوه قضائیه، گفت: با تلاش‌های انجام شده در مدت حضور حجت الاسلام محسنی اژه ای، نگاه مردم به قوه قضائیه تغییر کرده است و امیدوارتر شده اند.
آیت الله سیدکاظم نورمفیدی به بخشنامه‌ای که به تازگی رئیس قوه قضائیه درباره حقوق زندانیان ابلاغ شده است هم اشاره کرد و افزود: حفظ کرامت مردم و رعایت حقوق شهروندان حتی اگر مجرم و متهم باشند، در دین اسلام بارها توصیه شده و حرکت قوه قضائیه در این مسیر ستودنی است.
معاون امور بین الملل قوه قضائیه و دبیر ستاد حقوق بشر هم در این دیدار، بخشی از اقدامات قوه قضائیه در سطح داخلی و بین المللی برای پیگیری پرونده‌های نقض حقوق ایرانیان در کشورهای مدعی حقوق بشر را تشریح کرد و گفت: در قضیه تروریسم و تحریم‌ها، اجحاف زیادی به مردم ما شده است و به همین منظور، به دنبال طراحی سازوکارهایی برای طرح دعاوی در محاکم ذی صلاح و پیگیری موضوع از طریق سازوکارهای حقوق بشری هستیم.
کاظم غریب آبادی به فعالیت‌های حقوق بشری هم اشاره کرد و گفت: بر اساس الزامات دینی و قانونی موظف هستیم از حقوق مردم حمایت کنیم و آن را ارتقا دهیم و خوشبختانه در دوران جدید تحولی در دولت و قوه قضائیه این بستر به صورت مناسب‌تری فراهم شده است.
رئیس کل دادگستری گلستان هم در این دیدار با اشاره به ارتباط بی واسطه مسئولان قضائی استان با مردم گفت: یک خط ارتباطی با مردم استان اختصاص داده ایم تا مردم به راحتی مشکلات حقوقی و قضائی خود را با ما در میان بگذارند.
حیدر آسیابی افزود: سه شنبه‌ها هم جلسه‌های کاری را تعطیل می‌کنیم و تمام وقت پاسخگوی مردم هستیم.
آسیابی ادامه داد: پاسخگویی و در دسترس بودن مسئولان قضائی استان سبب شد در سفر رئیس قوه قضائیه به گلستان، استان کمترین درخواست مردمی را در سفرهای استانی داشته باشد.
رئیس کل دادگستری گلستان با تاکید بر اینکه بر حل پرونده‌هایی که گره کور دارند اهتمام داریم، افزود: پرونده موج‌های آبی گنبد که در سفر رئیس قوه دستور ویژه داده شد را پیگیری کردیم و خوشبختانه از دیروز کار ساخت و ساز این پروژه پس از چند سال رکود، شروع شد.
منبع : مهر نیوز