تحویل تمام نهاده های دامداران و مرغداران تا آخر مهر

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، حسین دماوندی نژاد عصر امروز در مراسم افتتاحیه بیستمین نمایشگاه بین المللی دام و طیور و صنایع وابسته در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسش خبرنگار سردبیر پرس درباره آخرین وضعیت تأمین نهاده‌های دامی، اظهار کرد: در شش ماه اول امسال ٩ میلیون تن نهاده دامی وارد کشور شده و […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، حسین دماوندی نژاد عصر امروز در مراسم افتتاحیه بیستمین نمایشگاه بین المللی دام و طیور و صنایع وابسته در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسش خبرنگار سردبیر پرس درباره آخرین وضعیت تأمین نهاده‌های دامی، اظهار کرد: در شش ماه اول امسال ٩ میلیون تن نهاده دامی وارد کشور شده و در حال حاضر شرایط مطلوبی در این زمینه داریم.

سرپرست معاونت امور دام وزارت جهاد کشاورزی تصریح کرد: تمام مطالبات دامداران و مرغداران در حوزه نهاده‌های دامی تا پایان مهر تحویل می‌شود.

دماوندی نژاد افزود: در حوزه دامداران و عشایری مقداری مشکل داریم که در تلاش هستیم آن را برطرف کنیم.

فعلاً خبری از اصلاح قیمت مرغ نیست

سرپرست معاونت امور دام وزارت جهاد در پاسخ به پرسش دیگر خبرنگار سردبیر پرس درباره اینکه آیا تا آخر سال مشکلی در حوزه تأمین و توزیع نهاده‌های دامی نخواهیم داشت؟، گفت: تمهیدات لازم اندیشیده شده و مشکلی در این حوزه نخواهیم داشت.

دماوندی نژاد به این پرسش خبرنگار سردبیر پرس که با توجه به افزایش هزینه‌های تولید، مرغداران درخواست اصلاح و افزایش قیمت مرغ را دارند، آیا بزودی شاهد اصلاح قیمت مرغ خواهیم بود، گفت: نمی‌توانم بگویم که بزودی این اتفاق می‌افتد.

دماوندی نژاد همچنین در بخش دیگری از سخنان خود درباره افزایش مداوم قیمت گوشت، مرغ و تخم مرغ گفت: هزینه‌های تولید محصولات پروتئینی مرتبا در حال افزایش است بنابراین مجبور هستیم قیمت‌ها را متناسب با هزینه‌های تولید اصلاح کنیم.

وی با بیان اینکه همه تلاش ما این است که تولید در کشور تداوم یابد، افزود: البته ما نگاه به مصرف‌کننده هم داریم اما باید اعتدالی در این میان  باشد که به نفع تولیدکننده و مصرف‌کننده عمل شود ضمن اینکه اگر تولیدکننده واقعا از قیمت‌ها ناراضی بود هیچ وقت تولید ادامه پیدا نمی‌کرد و البته شرایط برای مصرف‌کننده‌ها هم اکنون بسیار بد نیست.

این مقام مسئول درباره جزئیات کاهش ۱۰ درصدی قیمت سه فرآورده لبنی نیز توضیح داد: این کاهش قیمت از دیروز ابلاغ شده و صنایع قول داده اند که در این زمینه همکاری لازم را انجام دهند.