تحویل ۵۰۰هزار قطعه زمین برای نهضت ملی مسکن در روستا و شهرهای کوچک

به گزارش سردبیر پرس از وزارت راه شهرسازی، «غلامرضا صالحی» امروز (دوشنبه) در نشست مشترک معاونان هماهنگی، امور عمرانی استانداری، مدیران کل راه و شهرسازی و مدیران بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اظهار داشت: یکی از مصوبه‌های دولت، موضوع تملک یک میلیون قطعه زمین روستایی و واگذاری به مردم در سراسر کشور در مدت زمان باقی‌مانده […]

به گزارش سردبیر پرس از وزارت راه شهرسازی، «غلامرضا صالحی» امروز (دوشنبه) در نشست مشترک معاونان هماهنگی، امور عمرانی استانداری، مدیران کل راه و شهرسازی و مدیران بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اظهار داشت: یکی از مصوبه‌های دولت، موضوع تملک یک میلیون قطعه زمین روستایی و واگذاری به مردم در سراسر کشور در مدت زمان باقی‌مانده از عمر دولت سیزدهم است.
وی با بیان اینکه اقدامات لازم به این منظور در حال انجام است، تصریح‌کرد: تا پایان امسال ۵۰۰ هزار قطعه زمین در روستاها تأمین و تحویل متقاضیان می‌شود.
صالحی توضیح‌داد: در موضوع تأمین زمین، نخستین اولویت بنیاد مسکن، تملک اراضی ملی در روستاهایی است که ظرفیت ساخت مسکن را دارند. همچنین از دیگر اولویت‌ها در تأمین زمین، اراضی روستاهای حریم شهرها هستند. با توجه به مشکلات عدیده برای افراد فاقد مسکن، تلاش خواهیم کرد تا مسکن روستایی را برای فاقدان مسکن در روستاها و شهرهای کوچک تأمین کنیم.
رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی توضیح‌داد: تاکنون در طرح نهضت ملی مسکن تحت مسؤولیت بنیاد مسکن ۲۰۰ هزار واحد تحویل شده است که ۱۹۰ هزار واحد آن در روستاها و ۱۰ هزار واحد در شهرها بوده است.
منبع : مهر نیوز