تخریب چندین منزل بافت فرسوده درگراش/آب گرفتگی خیابانها رفع می شود

فرماندار گراش در گفتگو با خبرنگار سردبیر پرس، از آب گرفتگی شدید برخی از نقاط شهر گراش و روستاهای تابعه خبر داد و از مردم خواست تا حدالامکان از ترددهای غیرضروری در شهر بپرهیزند. محمود طاهرزاده افزود: بارش شدید باران سبب بروز برخی آبگرفتگی‌ها در سطح شهر شده است که با تلاش نیروهای خدمات شهرداری […]

فرماندار گراش در گفتگو با خبرنگار سردبیر پرس، از آب گرفتگی شدید برخی از نقاط شهر گراش و روستاهای تابعه خبر داد و از مردم خواست تا حدالامکان از ترددهای غیرضروری در شهر بپرهیزند.
محمود طاهرزاده افزود: بارش شدید باران سبب بروز برخی آبگرفتگی‌ها در سطح شهر شده است که با تلاش نیروهای خدمات شهرداری در حال رفع است، اما شدت بارندگی به گونه‌ای است که وسعت آبگرفتگی‌ها را در مناطق مختلف شهر شاهد هستیم.
رئیس ستاد مدیریت بحران شهرستان گراش افزود: خوشبختانه هنوز هیچ خسارت جانی و مالی گزارش نشده اما باران و رعد و برق هنوز ادامه دارد و مراقبت‌ها باید تشدید شود.
طاهرزاده با تاکید بر اینکه آب گرفتگی معابر به خصوص در خیابان اصلی و خیابان‌های بسیج، آبیاری و بلوارهای جانبازان و شهید منفرد از مشکلات قدیمی شهر گراش است، تصریح کرد: در برخی از نقاط شهرستان احتمال آب گرفتگی و تشکیل روان آب در معابر وجود دارد که مردم باید مواظب باشند و جهت کمک به نیروهای خدماتی و امدادی از تردد غیر ضرور پرهیز کنند.
وی با اشاره به تخریب ۶۰ الی ۸۰ درصدی چند واحد مسکونی قدیمی در بافت فرسوده محله پاقعله، گفت: خسارات اولیه از تخریب چند واحد مسکونی قدیمی در بافت قدیمی شهر گزارش شده است که در حال آواربرداری و براورد خسارات اولیه هستیم.
فرماندار گراش همچنین درباره وضعیت سکونت گاه‌های غیر رسمی محمد آباد، سلطان آباد و باغ موسی نیز عنوان داشت: اقداماتی پیش از بارندگی در این منطقه صورت گرفته است که کارساز بوده اما بخشی از این مناطق نیز دچار آبگرفتگی است که عمدتاً بدلیل شدت بارش رخ داده است و با پایان بارش فروکش خواهدکرد.
طاهرزاده اضافه کرد: با توجه به گزارش سامانه‌های هواشناسی برای دو روز آینده مردم از نزدیک شدن به رودخانه‌ها بویژه رودخانه‌های فصلی خودداری کنند. او ادامه داد: در جریان بارندگی امروز عصر مشاهده شد که یکی از این نواقص، نبود شبکه هدایت آب‌های سطحی مناسب و توسعه‌یافته در شهر گراش است که شهرداری در این خصوص باید اقدامات اساسی انجام دهد که در آینده با مشکلات بیشتری مواجه نشویم.
این مقام مسئول بیان داشت: بارش شدید باران امروز باعث شکستگی چند درخت در بلوارها و میادین شهر شده است که شهرداری در حال جمع آوری و پاک سازی است.
طاهرزاده تصریح کرد: علی رغم طرح‌های اجرایی شده، متأسفانه هنوز با پدیده آبگرفتگی در برخی معابر سطح شهر روبرو هستیم که در هنگام بارندگی موجب بروز مشکلاتی برای شهروندان گراشی می‌شود.
او از آمادگی کلیه دستگاه‌های اجرایی عضو ستاد مدیریت بحران شهرستان خبر داد و افزود: فعالیت نیروهای راهداری، شهرداری، هلال احمر و دیگر دستگاه‌های خدمات‌رسان در جریان بارش‌های باران امروز در سطح شهر همچنان ادامه دارد و مطلوب است.