تخریب کوره‌های زغال در منطقه جنگلی فیروزآباد کرمانشاه

تیمور بلینی در گفت‌وگو با خبرنگار سردبیر پرس اظهار کرد: در پی انجام گشت‌های شبانه روزی کوره‌های زغال غیرمجاز در محدوده وزم و خشکرود سرفیروزآباد شناسایی و نابود شدند. وی با تاکید بر جرم انگاشتن قطع درختان برای تولید ذغال، افزود: سودجویان در مناطق جنگلی فیروزآباد با سوزاندن چوب جنگلی باارزش ذغالی ناچیز را به […]

تیمور بلینی در گفت‌وگو با خبرنگار سردبیر پرس اظهار کرد: در پی انجام گشت‌های شبانه روزی کوره‌های زغال غیرمجاز در محدوده وزم و خشکرود سرفیروزآباد شناسایی و نابود شدند.
وی با تاکید بر جرم انگاشتن قطع درختان برای تولید ذغال، افزود: سودجویان در مناطق جنگلی فیروزآباد با سوزاندن چوب جنگلی باارزش ذغالی ناچیز را به بازار عرضه می‌کنند این در حالی است که ارزش درختان سوخته شده با محصول حاصل شده اصلاً قابل قیاس نیست.
رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری کرمانشاه تصریح کرد: حرکت تخریبی کاسبان ذغال از تنه درختان توسط نیروهای پاسگاه ویژه منابع طبیعی به صورت شبانه روزی در حال رصد است.
بلینی افزود: با توجه به توانمندی و گسترش رسانه‌های جمعی به منظور انتقال فرهنگ و افکار سودجویان با اطلاع از ارزش غیر بازاری جنگل‌ها متأسفانه توان فکری و جسمی خود را صرف تخریب سرمایه‌های طبیعی کرده که اثرات فاجعه بار آن دامن گیر جامعه و عموم مردم خواهد بود.
وی در پایان به جدیت در برخورد با متخلفین، گفت: افراد علاقمند به طبیعت شهرستان و بقای درختان جنگلی فیروزآباد است برای حفظ و حراست آنها، همگام با گشت و پایش توسط منابع طبیعی شهرستان با شماره گیری ۱۵۰۴ گزارش تخلفات را به یگان حفاظت منابع طبیعی استان اطلاع رسانی کنند.

منبع : مهر نیوز