تخصیص یک هزارم بودجه شهرداری‌ها برای مناسب سازی معابر

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، مرتضی الویری رئیس شورای عالی استان‌ها در جمع خبرنگاران با اشاره به حضور وزیر آموزش و پرورش در جلسه این شورا گفت: ما همواره به آموزش و پرورش کمک می‌کنیم و در مقابل این کمک توقعاتی نیز داریم که می‌خواهیم آموزش و پرورش برای ما انجام دهد. رئیس شورای عالی […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، مرتضی الویری رئیس شورای عالی استان‌ها در جمع خبرنگاران با اشاره به حضور وزیر آموزش و پرورش در جلسه این شورا گفت: ما همواره به آموزش و پرورش کمک می‌کنیم و در مقابل این کمک توقعاتی نیز داریم که می‌خواهیم آموزش و پرورش برای ما انجام دهد.
رئیس شورای عالی استان‌ها با اشاره به یکی از وظایف آموزش و پرورش گفت: انتظار ما از آموزش و پرورش تربیت شهروند مسئولیت‌پذیر است و این هدف از آموزش و پرورش برمی‌آید زیرا در دنیا تربیت کودکان برای پسماند، گرافیک و مسائل اجتماعی از مهدکودک‌ها آغاز می‌شود.
او با اشاره به تفاهم‌نامه امضا شده افزود: با وزارت آموزش و پرورش تفاهم‌نامه‌ای امضا کردیم که بر اساس آن آموزش و تربیت شهروند مسئولیت‌پذیر محقق شود.
الویری در تشریح دیگر جزئیات جلسه امروز شورای عالی استان‌ها گفت: طرح دو فوریتی را مورد بررسی قرار می‌دهیم که بر اساس آن از شهرداری و شوراها می‌خواهیم در فصل بودجه دست کم یک، هزارم بودجه را برای معلولان اختصاص دهند تا به کمک آن بتوانیم معابر را برای اقشار آسیب‌پذیر جامعه مناسب کنیم.
رئیس شورای عالی استان‌ها ادامه داد: در مناطق باید مشاور معلولان به کار گرفته شود و در پروژه‌ها نیز امضای ناظر معلول اخذ شود.