تخصیص ۱۵۰ میلیارد تومان اعتبار برای رفع مشکل آب گرگان

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، علی محمد زنگانه عصر چهارشنبه در دیدار با مدیرعامل شرکت سهامی مهندسی آب و فاضلاب اظهارکرد: توجه به وضعیت آب شرب گرگان و آزادشهر ضروری بوده و باید با حفر چاه و راه های انتقال آب، در کوتاه مدت این مسأله شود زیرا در گرگان بیش از ۵۵۰ لیتر بر […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، علی محمد زنگانه عصر چهارشنبه در دیدار با مدیرعامل شرکت سهامی مهندسی آب و فاضلاب اظهارکرد: توجه به وضعیت آب شرب گرگان و آزادشهر ضروری بوده و باید با حفر چاه و راه های انتقال آب، در کوتاه مدت این مسأله شود زیرا در گرگان بیش از ۵۵۰ لیتر بر ثانیه در تابستان کسری آب وجود دارد و خوشبختانه اقدامات تامین آبی شروع شده و ۱۵۰ میلیارد تومان منابع نقدی برای تامین آب مورد نیاز گرگان اختصاص یافته است.
استاندار گلستان افزود: مصوبات حوزه نیرو در سفر ریاست جمهوری به گلستان قابل تقدیر بود و بیش از دو هزار میلیارد تومان اعتبار به ۱۱ طرح و پروژه این حوزه اختصاص یافت.
وی بیان کرد: هزار میلیارد تومان برای تکمیل سد نرماب در نظر گرفته شده که البته تلاش می کنیم در مصوبات تکمیلی هزار میلیارد تومان دیگر هم تخصیص یابد تا شاهد تکمیل و ایجاد شبکه انتقال این سد برای بهره برداری بیش از ۵۴۰ هزار نفر از جمعیت استان در زمینه های شرب، کشاورزی و صنعتی باشیم.
زنگانه ادامه داد: سرمایه گذارانی برای فعال سازی آب شیرین اعلام آمادگی کرده و لازم است وزارت نیرو برای خطوط انتقال اعتباراتی را مدنظر داشته باشد.
وی با بیان این که البته باید تامین آب صنعتی استان هم مورد توجه باشد، گفت: ایجاد شبکه انتقال و استقرار آب شیرین کن برای شهرهای استان بسیار پراهمیت است.
استاندار گلستان بیان کرد: کمک به جابجایی روستاهای حاضر در کاسه سد چایلی می تواند اجرای این پروژه را تسریع کند.
منبع : مهر نیوز