تخلفات انتخاباتی گزارش شده در اصفهان در دست بررسی است

به گزارش سردبیر پرس، حجت‌الاسلام والمسلمین اسدالله جعفری روز دوشنبه در چهارمین نشست ستاد پیشگیری از جرایم و تخلفات انتخاباتی در دادگستری اصفهان افزود: این گزارش‌ها در کمیته‌های زیرمجموعه بطور دقیق بررسی می‌شود و در صورت صحت، اقدام قانونی در ۲ بخش ارسال گزارش به ستاد انتخابات و در صورت رسیدن به حدِ جُرم، پیگیری […]

به گزارش سردبیر پرس، حجت‌الاسلام والمسلمین اسدالله جعفری روز دوشنبه در چهارمین نشست ستاد پیشگیری از جرایم و تخلفات انتخاباتی در دادگستری اصفهان افزود: این گزارش‌ها در کمیته‌های زیرمجموعه بطور دقیق بررسی می‌شود و در صورت صحت، اقدام قانونی در ۲ بخش ارسال گزارش به ستاد انتخابات و در صورت رسیدن به حدِ جُرم، پیگیری قانونی توسط مرجع قضائی انجام خواهد شد.
وی تصریح کرد: هماهنگی بین هیأت نظارت بر انتخابات، ستاد انتخابات و مراجع مرتبط با استعلامات از جمله نهادهای قضائی، اطلاعاتی، انتظامی و امنیتی در استان مطلوب است.
رئیس ستاد پیشگیری از جرایم انتخاباتی اصفهان با بیان اینکه همه اعضا با تلاش جهادی در حال انجام وظایف قانونی خود در زمینه انتخابات هستند، گفت: هدف همه دست‌اندرکاران از برگزاری هرچه بهتر و باشکوه‌تر انتخابات، اعتلای نظام جمهوری اسلامی است زیرا انتخابات مظهر جمهوریت نظام است که مردم در رأس آن قرار دارند.
وی قانون را معیار پیگیری در ستاد پیشگیری از جرایم انتخاباتی عنوان کرد و گفت: همه مسؤولان دست اندرکار و داوطلبان انتخابات باید خود را مُلزم به رعایت قانون کنند و در صورت وقوع تخلف، مراجع نظارتی ضمن رسیدگی، اقدام لازم را انجام خواهند داد.
حجت‌الاسلام جعفری اظهار امیدواری کرد که با انسجام و هماهنگی بین نهادهای نظارتی و اجرایی و رعایت قانون و اخلاق توسط داوطلبان و هواداران آنها، انتخابات پیش رو، با سلامت و پرشور برگزار خواهد شد.

منبع : خبرگزاری مهر