تداوم بارش باران برای کرمانشاه/دمای هوا به زیر صفر می‌رسد

محمد زوراند در گفت وگو با خبرنگار سردبیر پرس اظهار کرد: سامانه بارشی حاکم بر جو منطقه تا روز سه شنبه با کاهش محسوس دمای هوا به تناوب سبب بارندگی همراه با وزش باد نسبتاً شدید، رعدوبرق و احتمالاً رگبار پراکنده تگرگ در استان کرمانشاه خواهد شد. وی افزود: بارش که امروز (دوشنبه) از شدت […]

محمد زوراند در گفت وگو با خبرنگار سردبیر پرس اظهار کرد: سامانه بارشی حاکم بر جو منطقه تا روز سه شنبه با کاهش محسوس دمای هوا به تناوب سبب بارندگی همراه با وزش باد نسبتاً شدید، رعدوبرق و احتمالاً رگبار پراکنده تگرگ در استان کرمانشاه خواهد شد.
وی افزود: بارش که امروز (دوشنبه) از شدت بیشتری برخوردار خواهد بود افزون بر آبگرفتگی معابر عمومی، ممکن است موجب سیلابی شدن مسیل‌ها در برخی نقاط استان شود.
سرپرست هواشناسی استان کرمانشاه تصریح کرد: بارش علاوه بر ارتفاعات، احتمالاً در گردنه‌های سردسیر و برخی نواحی شمالی، به شکل رگبار برف مشاهده شود.
زوراوند بیان کرد: همچنین امکان نفوذ غبار، بخصوص به جو نواحی مرزی و در ساعاتی از بعدازظهر امروز تا ظهر فردا (سه شنبه) دور از انتظار نیست و با خروج این سامانه پیش بینی می‌شود دمای هوا در بامداد چهارشنبه در نقاط معتدل و سرد به یک تا سه درجه سلسیوس زیر صفر کاهش یابد.
وی ادامه داد: در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه و احتمالاً پنجشنبه شرایط برای تشکیل مه به ویژه بخصوص در اوایل روز و در مناطق سردسیر و معتدل فراهم خواهد بود.
سرپرست هواشناسی استان کرمانشاه گفت: همچنین در روز پنجشنبه گذر موجی کوتاه ممکن است بارش‌های خفیف و پراکنده‌ای عمدتاً در نواحی جنوبی استان به همراه داشته باشد، با عبور موج مذکور در روز جمعه شرایط نسبتاً پایداری در جو استقرار می‌یابد.
زوراوند خاطر نشان کرد: دمای هوا نیز که در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه در غالب نقاط استان کرمانشاه به آرامی افزایش می‌یابد و در روز جمعه تغییرات چندانی نخواهد داشت.

منبع : مهر نیوز