تداوم حملات موشکی مقاومت

سردبیر پرس – گروه بین الملل: رژیم صهیونیستی از روز جمعه پنجم آگوست یورش جدیدی را به غزه آغاز کرده است که طی آن شماری از فلسطینی‌ها ا زجمله فرماندهان سرایاالقدس را به شهادت رسانیده و مناطق مسکونی را آماج حملات خود قرار داده است. تداوم حملات موشکی مقاومت حملات موشکی مقاومت به شهرک های […]

سردبیر پرس – گروه بین الملل: رژیم صهیونیستی از روز جمعه پنجم آگوست یورش جدیدی را به غزه آغاز کرده است که طی آن شماری از فلسطینی‌ها ا زجمله فرماندهان سرایاالقدس را به شهادت رسانیده و مناطق مسکونی را آماج حملات خود قرار داده است.
تداوم حملات موشکی مقاومت
حملات موشکی مقاومت به شهرک های مفیکیم، زیکیم، کرمیا و منطقه صنعتی در عسقلان ادامه دارد.
صدای آژیر خطر در شهرک نتیف عهسراه و نیز در شهرک لاخیش در شمال نقب اشغالی شنیده می شود.
برخاستن دود از ساختمانی در عسقلان
منابع فلسطینی از برخاستن دود از ساختمانی در عسقلان به دنبال حملات موشکی دقایق قبل مقاومت فلسطین خبر دادند.
فرار صهیونیستها از موشکهای مقاومت
همچنین این منابع از فرار نظامیان و شهرک نشینان صهیونیست به دنبال حملات موشکی مقاومت به قدس خبر دادند.
زخمی شدن یک کودک دیگر فلسطینی در حملات به غزه
همزمان در حمله هوایی رژیم صهیونیستی به منطقه ای در بیت لاهیا در شمال غزه یک کودک زخمی شد.
این درحالی است که وزارت بهداشت غزه اعلام کرد که بر اثر حملات رژیم صهیونیستی به غزه تاکنون ۳۲ نفر شهید و ۲۶۵ نفر زخمی شده اند.
عقب نشینی رژیم صهیونیستی؛ تماس با مصر برای آتش بس در غزه
رژیم صهیونیستی پس از سه روز حملات وحشیانه و بی امان علیه ساکنان غزه و در مقابل ناتوانی در برابر حملات گروه های مقاومت اعلام کرد که تماس با مصر را برای برقراری آتش بس در نوار غزه از بعد از ظهر امروز (یکشنبه) آغاز می‌کند.
از سوی دیگر رژیم صهیونیستی  اعلام کرد که طی تماس‌های مصر برای برقراری آتش بس در نوار غزه از بعد از ظهر امروز (یکشنبه) حملات خود را متوقف می‌کند.
مراسم تشییع خالد منصور در غزه

انتقال صهیونیست‌های ساکن سدیروت به حیفا
متان تسوری خبرنگار نظامی روزنامه عبری زبان یدیعوت احرونوت اعلام کرد که مسئولان جبهه داخلی رژیم صهیونیستی در حال انتقال صهیونیست‌های ساکن شهرک سدیروت در مجاورت باریکه غزه به شهر حیفا هستند.
لاپید و نتانیاهو دیدار کردند
دفتر نخست وزیری رژیم صهیونیستی اعلام کرد: دیداری بین لاپید و بنیامین نتانیاهو برای گفتگو پیرامون مسائل امنیتی صورت گرفته است.
نتانیاهو پس از این دیدار اعلام کرد که ضمن حمایت از تجاوز به غزه، تجربه امنیتی خود را در اختیار دولت لاپید قرار خواهد داد.
موج جدید حملات موشکی از غزه
المنار از موج جدید حملات موشکی ازغزه خبر داده و گزارش داد که صدای آژیر خطر در عسقلان به صدا درآمده است.
صدای آژیر در شهرک های اطراف غزه لحظه ای قطع نمی شود
صدای آزیر در شهرک های کیسوویم، نیریم و العین الثالثه شنیده می شود.
حمله خمپاره ای به شهرک صهیونیست نشین در شرق غزه
سرایا القدس اعلام کرد: شهرک صهیونیست نشین نیریم در شرق غزه را هدف حملات خمپاره ای قرار دادیم.
تشدید تحرکات برای برقراری آتش بس
منابع امنیتی مصری خبر دادند که هیئتی از دستگاه اطلاعات مصر برای وساطت جهت آتش بس، به فلسطین اشغالی سفر کرده است.
بر اساس این گزارش، این هیئت به ریاست سرتیپ «احمد عبدالخالق» به فلسطین اشغالی سفر کرده و قرار است بعد از آن به نوار غزه برود.
این منابع افزوده اند که این هیئت امیدوار است که موافقت لازم برای تحقق آتش بس یک روزه جهت انجام مذاکرات را دریافت کند.
همزمان یک عضو جنبش جهاد اسلامی تأکید کرد که از عصر شنبه تلاش های گسترده ای برای آتش بس و بازگشت آرامش آغاز شده و جهاد اسلامی با واسطه ها تماس داشته است اما هنوز توافقی به دست نیامده است.
الجزیره به نقل از یک عضو جنبش جهاد اسلامی خبر داد که این جنبش تماس های بسیاری برای توقف درگیری ها دریافت کرده اما هنوز تفاهم روشنی به دست نیامده است.
پیش از این «عبدالفتاح السیسی» رئیس جمهوری مصر اعلام کرد که کشورش با همکاری شرکا برای بازگشت صلح و ثبات به نوار غزه تلاش می کند.
کانال ۱۳ رژیم صهیونیستی: قصدی برای گسترش حمله نظامی نیست
از سو دیگر کانال ۱۳ رژیم صهیونیستی اندکی پیش خبر داد که به کابینه امنیتی این رژیم اطلاع داده شده که همه اهداف عملیات تل آویو در نوار غزه تحقق یافته است و قصدی برای توسعه میدان عملیات وجود ندارد.
آژیر خطر در شهرک های صهیونیست نشین به صدا درآمد
منابع فلسطینی از به صدا درآمدن آژیر خطر در شهرک های صهیونیست نشین اطراف غزه خبر دادند.
دست رد جنبش جهاد اسلامی بر تلاشهای میانجی گرایانه
منابع فلسطینی به المیادین اعلام کردند که جنبش جهاد اسلامی تصمیم به عدم پاسخ به تلاشهای میانجی گرایانه تا گرفتن انتقام از دشمن صهیونیست گرفته است.
یک کارخانه در سدیروت هدف حمله موشکی مقاومت قرار گرفت
رسانه های رژیم صهیونیستی از هدف قرار گرفتن کارخانه ای در سدیروت خبر دادند و اعلام کردند که موشک های مقاومت به این کارخانه اصابت کرده است.
منابع صهیونیست همچنین از هدف قرار مناطقی از شهرک صهیونیست نشین اشکول خبر دادند.
آژیر خطر در النقب به صدا درآمد
منابع فلسطینی از شنیده شدن صدای آژیر خطر در نقب غربی خبر دادند.
یورش صهیونیست‌ها به مسجدالاقصی و شنیده شدن صدای آژیر در قدس اشغالی
منابع فلسطینی از یورش شهرک نشینان به مسجدالاقصی خبر داد.
بر اساس این گزارش این یورش با حمایت نظامیان رژیم صهیونیستی رخ داده است.
شنیده شدن صدای آژیر خطر در قدس اشغالی
منابع فلسطینی از شنیده شدن صدای آژیر خطر در قدس اشغالی همزمان با یورش شهرک نشینان صهیونیست به مسجدالاقصی خبر دادند.
سرایا القدس حمله شدید موشکی به قدس اشغالی انجام داده است.
منابع صهیونیست از فعال شدن گنبد آهنین رژیم صهیونیستی در قدس اشغالی خبر می‌دهند.
یورش نظامیان صهیونیست به کرانه باختری
از سوی دیگر منابع فلسطینی از یورش نظامیان صهیونیست به مناطق مختلف کرانه باختری و بازداشت فعالان جنبش جهاد اسلامی در کرانه باختری خبر داد.
۳۲ شهید و ۲۱۵ زخمی بر اثر حمله صهیونیست‌ها به غزه
وزارت بهداشت فلسطین از شهادت و زخمی شدن شماری دیگر از فلسطینی‌ها درحمله رژیم صهیونیستی به غزه خبر داد.
در سومین روز تنش در نوار غزه، بامداد امروز (یکشنبه ۷ اوت) رژیم صهیونیستی به سمت خانه‌ای در جنوب نوار غزه یک موشک شلیک کرد.
نیروی دفاع مدنی در شهر رفح اعلام کرد که از زیر آوار یک ساختمان که با حمله رژیم صهیونیستی ویران شد ۸ جنازه بیرون آمده که یکی از آنها «خالد منصور»، فرمانده منطقه جنوبی در گردان‌های قدس، شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی است.
همزمان منابع فلسطینی از شهادت ۶ فلسطینی از جمله ۴ کودک و زخمی شدن ۱۵ تن در شب گذشته در اردوگاه جبالیا در شمال نوار غزه خبر دادند.
پیش از اعلام بیرون آوردن ۸ جنازه از زیر آوار ساختمانی در رفح، وزارت بهداشت نوار غزه شمار کل شهدای حملات رژیم صهیونیستی را ۲۴ تن از جمله ۶ کودک و ۲۰۳ زخمی اعلام کرده بود.
به این ترتیب آمار شهیدان طبق اعلام وزارت بهداشت فلسطین به ۳۲ شهید که در میان آنها ۶ کودک به چشم می‌خورد و آمار زخمی‌ها به ۲۱۵ نفر رسیده است.
حملات جدید موشکی مقاومت به شهرک‌های صهیونیست نشین
منابع فلسطینی از موج جدید حملات موشکی مقاومت فلسطین به شهرک‌های صهیونیست نشین خبر دادند.
صدای آژیر در شهرک‌های اطراف غزه شنیده می‌شود.
شلیک ۵۸۰ موشک از غزه
ارتش رژیم صهیونیستی از شلیک ۵۸۰ موشک از غزه به سمت فلسطین اشغالی خبر داد.
نشست شورای امنیت درباره حمله تل آویو به غزه
ریاض منصور نماینده دائم فلسطین در سازمان ملل اعلام کرد که به درخواست فلسطین جلسه شورای امنیت درباره حمله رژیم صهیونیستی به نوار غزه برگزار می‌شود.
نماینده دائم فلسطین در سازمان ملل، تأکید کرد که در تماس با رئیس دوره‌ای شورا (چین) و دیگر اعضای شورای امنیت از آنان خواسته شده که شورای امنیت به مسئولیت خود در توقف حمله اسرائیل به نوار غزه عمل و این حمله را محکوم کند.
وی اعلام کرد که این درخواست از طریق نماینده امارات که اکنون عضو شورای امنیت است با دیگر اعضا در میان گذاشته شده و اعضای شورا با برگزاری جلسه موافقت کرده‌اند.
منصور تأکید کرد که این جلسه روز دوشنبه پشت درهای بسته برگزار می‌شود و موضوع آن حمله رژیم صهیونیستی به نوار غزه است.
وی افزود که شورای امنیت در مقام حافظ امنیت و صلح جهانی باید این حمله را محکوم و برای توقف آن تلاش کند.
جهاد اسلامی فلسطین: خون شهیدان پایمال نخواهد شد
جنبش جهاد اسلامی فلسطین اعلام کرد: خون شهیدان پایمال نخواهد شد. خون شهید خالد منصور جنگ را شعله ور خواهد کرد.
شهادت خالد منصور فرمانده منطقه جنوبی سرایا القدس
شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی بامداد امروز خبر شهادت «خالد منصور»، فرمانده منطقه جنوبی گردان‌های قدس، در حمله رژیم صهیونیستی شهر رفح در جنوب نوار غزه را تأیید کرد.
این دومین ترور فرماندهان ارشد جنبش جهاد اسلامی در نوار غزه بعد از ترور «تیسیر الجعبری» فرمانده منطقه شمالی گردانهای قدس در روز جمعه است.
یائیر لاپید، نخست وزیر رژیم صهیونیستی مدعی شد: ترور خالد منصور دستاوردی مهم و نتیجه اقدامی برنامه ریزی شده است. عملیات در غزه بر حسب ضرورت ادامه خواهد داشت.
وزارت داخله نوار غزه نیز اعلام کرد که در ساختمانی که برای ترور خالد منصور هدف قرار گرفته، اجساد ۷ تن از جمله یک کودک و دو زن از زیر آوار بیرون آمده است.
خالد منصور از بنیانگذاران تشکیلات نظامی گردان های قدس در نوار غزه بود و در بسیاری از عملیاتهای جهاد اسلامی فلسطین علیه رژیم صهیونیستی نقش داشت.
وی در سال ۱۹۸۸ به جنبش جهاد اسلامی پیوست و او را برنامه ریز اصلی عملیات استشهادی در انتفاضه اقصی در سال های ۲۰۰۰-۲۰۰۵ می دانند.
او بارها از عملیات ترور جان سالم به در برده که یکی از خطرناک ترین آنها در سال ۲۰۱۴ بوده است.
وی مسئول توسعه زیرساخت های گردان های قدس و تأمین مواد اولیه و تجهیزات برای ساخت راکت های محلی بوده است.
شهادت فرزند احمد المدلل
شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی فلسطین از شهادت فرزند احمد المدلل از رهبران ارشد این جنبش در حمله رژیم صهیونیستی به غزه خبر داد.
بر اساس این گزارش، زیاد المدلل پسر احمد المدلل از رهبران جنبش جهاد اسلامی در حمله هوایی رژیم صهیونیستی به رفح واقع در نوار غزه به شهادت رسید.
منابع صهیونیستی پیش از این از حمله به منزل احمد المدلل در رفح خبر داده بودند. رادیو ارتش رژیم صهیونیستی گفت که منزل المدلل در رفح هدف حمله قرار گرفته است.
شهادت ۲۴ فلسطینی و زخمی شدن ۲۰۳ نفر دیگر
این در حالی است که وزارت بهداشت فلسطین در نوار غزه اعلام کرد که از زمان آغاز تجاوز رژیم صهیونیستی به غزه طی عصر جمعه گذشته ۲۴ فلسطینی شهید و ۲۰۳ نفر هم مجروح شده‌اند.
جهاد اسلامی: میدان جنگ حرف اول را می‌زند
سخنگوی جنبش جهاد اسلامی فلسطین در گفتگو با شبکه خبری الجزیره گفت که فعلاً صحبتی از میانجیگری و مذاکرات مطرح نیست و میدان حرف اول را می‌زند.
داود شهاب مسئول دفتر رسانه‌ای جنبش جهاد اسلامی هم در گفتگو با شبکه خبری المیادین تاکید کرد: ما در مقابل نبردی با رژیم اشغالگر که به مدت طولانی تداوم خواهد داشت، قرار داریم. ما با سناریوی رویارویی طولانی و دشوار که مقاومت با تمام عزم و اراده تا پایان به آن ادامه خواهد داد، مواجه هستیم.
وی افزود: ما برای نبرد و انتقال به طولانی‌ترین برد از لحاظ موشک و توانمندی‌ها آمادگی داریم. آنچه را که در نبرد شمشیر قدس به آن دست یافتیم در نبرد «اتحاد میدان» حفظ خواهیم کرد.
شهاب ادامه داد: خبرها درباره رفح متناقض است و نمی‌توانیم هیچکدام از اخبار درباره هدف قرار دادن رهبران جهاد اسلامی را تایید کنیم. رسانه‌ها و فعالان شبکه‌های اجتمای ضرورت دارد که درباره انتشار اخباری که رژیم اشغالگر منتشر می‌کند، عجله نکنند.
وی تاکید کرد: رژیم اشغالگر در تقسیم و تفرقه افکنی میان فلسطینی‌ها با شکست مواجه شد. هدف از تداوم درگیری و رویارویی در تمام میادین این است که به دشمن اسرائیلی اجازه داده نشود احساس امنیت کند.
شهاب در مورد حمایت یمنی‌ها از فلسطین هم گفت: به یمن عزیز که همواره از ملت فلسطین حمایت می‌کند، درود می‌فرستیم.
حمایت انصارالله یمن از مقاومت فلسطین
سخنگوی نیروهای مسلح یمن بر حمایت از مقاومت فلسطین در صورت لزوم تاکید کرد.
بر اساس این گزارش، سرتیپ یحیی سریع سخنگوی نیروهای مسلح یمن گفت: تمام نیروهای نظامی، کل ارتش و کمیته‌های مردمی آماده و حاضر هستند تا در صورت لزوم از برادران فلسطینی خود حمایت کنند.
یحیی سریع تاکید کرد: نیروهای مسلح یمن برای هرگونه دستورات از سوی رهبری جهت حمایت از ملت فلسطین آمادگی دارند. هرگونه تجاوز به فلسطین تجاوز به یمن است.
این در حالی است که عبدالوهاب المحبشی عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن هم تاکید کرد: ما جنایت ننگین دشمن صهیونیستی در ترور شهید تیسیر الجعبری را محکوم می‌کنیم.
المحبشی در گفتگو با المیادین افزود: ما در صنعا همواره در کنار غزه، بیروت، دمشق و تهران در محور مقاومت تا کسب پیروزی ایستاده‌ایم. یمن در هرگونه نبرد آینده که مقدسات فلسطین طی آن در معرض خطر باشد بخشی از ائتلاف قدس خواهد بود.
وی تصریح کرد: برادران در فلسطین و جنبش جهاد اسلامی در صورت لزوم ما را در کنار و دوشادوش خود برای نبرد خواهند دید.
البطش: در برابر تجاوز راهی جز دفاع از ملت خود نداریم
خالد البطش» از رهبران جنبش جهاد اسلامی فلسطین دشمن صهیونیستی را مسئول دور جدید درگیری‌ها برشمرد و گفت: ما با تلاش‌های مصر همراهی کردیم اما کابینه یائیر لاپید نخست وزیر اسرائیل سعی دارد با تشدید تنش‌ها دستاورد انتخاباتی کسب کند. ما با میانجیگری‌ها به صورت مثبت تعامل می‌کنم و در مقابل تجاوز راهی جز دفاع از ملت خود نداریم.
وی با بیان اینکه دشمن سعی بر ضربه زدن به جایگاه مردمی جنبش جهاد اسلامی و تضعیف توان آن دارد، تاکید کرد: این دور از درگیری وحدت کلمه گروه‌های فلسطینی را تجسم بخشید.
البطش افزود: گروهان‌های قدس بانک اهداف را در اختیار دارند و به دشمن اجازه نخواهیم داد جنایات بیشتری علیه ملت ما مرتکب شود. ما مطالباتی داریم که در صورت تحقق آن، این دور از درگیری‌ها خاتمه خواهد یافت و از جمله آن آزادی بسام السعدی از رهبران جهاد اسلامی است.
واکنش عربستان به حمله به غزه
وزارت امور خارجه عربستان سعودی در بیانیه‌ای حمله رژیم صهیونیستی به غزه را محکوم کرد.
بر اساس این گزارش، در بیانیه وزارت خارجه عربستان آمده است که ریاض حمله اسرائیل به نوار غزه را محکوم می‌کند.
عربستان همچنین از جامعه بین الملل خواست برای توقف تنش‌ها در غزه و حمایت از غیرنظامیان وارد عمل شوند.

منبع : مهر نیوز