تداوم سامانه بارشی مستقر در کرمانشاه تا پایان هفته آینده

سامانه بارشی حاکم بر جو منطقه، تا پنج شنبه هفته آینده به تناوب جو استان کرمانشاه را تحت تاثیر قرار می‌دهد. به گزارشسردبیر پرسو به نقل از روابط عمومی هواشناسی، در ادامه فعالیت موج اول از این سامانه طی ساعاتی از امروز نیز شاهد وزش باد و بارندگی در سطح استان خواهیم بود. شرایط ناپایدار […]

سامانه بارشی حاکم بر جو منطقه، تا پنج شنبه هفته آینده به تناوب جو استان کرمانشاه را تحت تاثیر قرار می‌دهد. به گزارشسردبیر پرسو به نقل از روابط عمومی هواشناسی، در ادامه فعالیت موج اول از این سامانه طی ساعاتی از امروز نیز شاهد وزش باد و بارندگی در سطح استان خواهیم بود.
شرایط ناپایدار در نواحی غربی و شمالی استان از شدت بیشتری برخوردار بوده، بارش که گاهی اوقات با رعدوبرق، وزش باد نسبتاً شدید و احتمالاً رگبار پراکنده تگرگ همراه می‌شود، بویژه در مناطق مذکور سبب آبگرفتگی معابر عمومی خواهد شد.
همچنین امواج دوم و سوم این سامانه از فردا (شنبه) تا صبح سه شنبه و همچنین از عصر چهارشنبه تا روز پنج شنبه به تناوب سبب وزش باد و بارش باران و برف در سطح استان می‌شود.
لازم به ذکر است بارش ناشی از این امواج، فردا و روز دوشنبه نمود بیشتری خواهد داشت.
بر اساس این گزارش انتظار می‌رود از روز دوشنبه، بارش‌ها علاوه بر نواحی سردسیر در مناطق معتدل نیز به شکل برف مشاهده شود، همچنین دمای هوا طی هفته آینده بتدریج و به طور محسوسی کاهش پیدا می‌کند.

منبع : سردبیر پرس