تدبیر و مدیریت هوشمندانه ناجا در تأمین امنیت کشور قابل تقدیر است

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، سردار محسن کریمی صبح یکشنبه در نشست روایتگری هشت سال دفاع مقدس که به مناسبت هفته نیروی انتظامی در آموزشگاه علمی و تخصصی مالک اشتر ناجا برگزار شد، اظهار کرد: هفته نیروی انتظامی فرصتی ارزشمند برای تجلیل از ایثارگری‌ها، مجاهدت‌ها و تلاش‌های صادقانه کارکنان خدوم، مخلص و مقتدر نیروی انتظامی […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، سردار محسن کریمی صبح یکشنبه در نشست روایتگری هشت سال دفاع مقدس که به مناسبت هفته نیروی انتظامی در آموزشگاه علمی و تخصصی مالک اشتر ناجا برگزار شد، اظهار کرد: هفته نیروی انتظامی فرصتی ارزشمند برای تجلیل از ایثارگری‌ها، مجاهدت‌ها و تلاش‌های صادقانه کارکنان خدوم، مخلص و مقتدر نیروی انتظامی است. نیروی انتظامی در مواجه با مأموریت‌ها و پدیده‌های مختلف با مدیریتی هوشمندانه و توأم با عقلانیت و تدبیر با موفقیت عمل کرده و عملکرد موفق ناجا موجب خنثی سازی و شکست توطئه‌های دشمنان در بخش‌های مختلف شده و برای مردم ایران آرامش و آسایش و عزت را فراهم آورده است.
وی ادامه داد: به برکت هدایت‌های فرماندهی معظم کل قوا و روحیه دینی و انقلابی حاکم در نیروهای مسلح امروز همدلی، انسجام و تعامل در قوای مسلح برای برقراری امنیت و خدمت به مردم در تمام بخش‌های کشور وجود دارد.
فرمانده سپاه روح الله افزود: استفاده از تجربیات ارزشمند و خصوصاً تجربیات گران سنگ دفاع مقدس در گام دوم انقلاب یک ضرورت است و باید از این مقطع ارزشمند به عنوان گنجینه گران بها برای عبور از شرایط مختلف به خوبی استفاده کرد. ملت ایران در دفاع مقدس علیرغم همه تهدیدات، فشارها و اجماع جهانی بیگانگان با به کارگیری روحیه ایثار، ازخودگذشتگی، ولایتمداری بزرگترین پیروزی را رقم زدند و حماسه‌های ماندگاری خلق کردند. در دفاع مقدس علیرغم محاصره شدید اقتصادی توسط دشمنان، ملت ایران با اتکاء به توانمندی‌ها و ظرفیت‌ها و بها دادن به جوانان با اراده و غیرتمند ایرانی موفقیت‌های چشمگیری به ارمغان آوردند و سربلندی ملت را رقم زد.
کریمی بیان کرد: استقلال، آزادی، مردم سالاری دینی و امنیت مهمترین دستاورد انقلاب اسلامی است که با هیچ چیزی قابل معامله و مذاکره نیست و ملت ایران با روحیه عاشورایی در طول این سال‌ها نشان داده‌اند دستاوردهای انقلاب اسلامی به هیچ عنوان از دست نمی‌دهند. استقلال و مردم سالاری دینی در اندیشه و مبانی انقلاب اسلامی است و در طول ۴۲ سال انقلاب با مردم به خودکفایی در بسیاری از عرصه‌ها دست پیدا کردیم و ملت ایران با روحیه استقلال طلبی خاکریزهای مختلفی همچون علمی، دفاعی، پزشکی و سایر بخش‌ها را فتح کرده‌اند و لذا توسعه مرزهای دانش برای رسیدن به خودکفایی در همه بخش‌ها در گام دوم انقلاب باید مورد توجه باشد.
وی عنوان کرد: قوی شدن در همه ابعاد یکی از رویکردهای مهم بیانیه گام دوم انقلاب است و امروز آزاد کردن خرمشهرهای پیش رو در گرو حاکم شدن نگاه انقلابی و جهادی در همه بخش‌های کشور است و دولت انقلابی سیزدهم می‌تواند با به کارگیری ظرفیت‌ها و توانمندی‌ها طعم شیرین دستاوردهای عظیم انقلاب اسلامی را برای مردم به منصه ظهور برساند.
کریمی گفت: امروز ایران اسلامی در اوج اقتدار قرار دارد و مولفه‌هایی همچون نصرت الهی، ولایت فقیه، مردم ولایت مدار و انقلابی و داشتن سرمایه‌های عظیمی همچون جوانان شجاع، ایران اسلامی را به این درجه از اقتدار رسانده است. رمز پیروزی ملت ایران در صحنه‌های مختلف حضور مردم در صحنه‌ها و مشارکت آنها در رویدادها و وقایع مهم انقلاب است و مهمترین عاملی که تمام راهبردهای دشمنان را با شکست جدی مواجه کرده وجود رهبری دینی و انقلابی و مردمی وفادار است و لذا این درس‌های بزرگی دارد که در گام دوم انقلاب باید مورد توجه قرار گیرد.
وی در پایان تصریح کرد: یکی از مهمترین دلایل وجود نصرت الهی در انقلاب اسلامی اخلاص در نیت و تقوای در عمل مردم است که خداوند هم عنایات ویژه ای به امور دارد و تاریخ انقلاب اسلامی به ما درس می‌دهد با وجود نصرت الهی هیچ گونه بن بستی وجود ندارد و اعتماد به قدرت خداوند رمز پیروزی در صحنه‌های مختلف است. با توجه به نقش مهم و حساس جوانان در گام دوم تمرکز دشمنان بر روی نا امیدی و بی انگیزه کردن آنها قرار گرفته و دشمن با ابزار فضای مجازی به دنبال وارونه جلوه دادن حقایق و گروگان گیری ذهن‌های آنها است و لذا جوانان باید نسبت به توطئه‌های دشمن هوشمندانه و هوشیار عمل کنند.