ترامپ هفته اول اسفند به هند می رود

به گزارش پایگاه خبری سردبیر به نقل از تایمز هند، «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا در تاریخ ۲۴ تا ۲۵ فوریه (۵ و ۶ اسفند ماه) به هند سفر می‌کند. وزارت امور خارجه هند در بیانیه‌ای اعلام کرد: سفر ترامپ به هند، فرصتی برای استحکام همکاری‌های راهبردی میان دو کشور ایجاد خواهد کرد. هند در […]

به گزارش پایگاه خبری سردبیر به نقل از تایمز هند، «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا در تاریخ ۲۴ تا ۲۵ فوریه (۵ و ۶ اسفند ماه) به هند سفر می‌کند.
وزارت امور خارجه هند در بیانیه‌ای اعلام کرد: سفر ترامپ به هند، فرصتی برای استحکام همکاری‌های راهبردی میان دو کشور ایجاد خواهد کرد.
هند در مراحل پایانی تأیید قرارداد خرید بالگردهای نظامی به ارزش ۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار از آمریکا پیش از آغاز سفر ترامپ به این کشور است. بر اساس این قرارداد، بالگردهای خریداری شده از شرکت لاکهید مارتین در نیروی دریایی هند به خدمت گرفته خواهند شد.
ارزش خریدهای نظامی هند از آمریکا از سال ۲۰۰۷ تاکنون به ۱۷ میلیارد دلار رسیده است. آمریکا به تدریج توانسته است سهم بیشتری در بازار نظامی هند به دست آورده و روسیه را به عنوان تأمین کننده سنتی نیازهای نظامی هند، پشت سر بگذارد.