تردد در گردنه‌های مهاباد بدون زنجیرچرخ امکان‌پذیر نیست

به گزارش سردبیر پرس، محسن خادمی در این زمینه اظهار کرد: هم اکنون ارتفاع دید در محور مهاباد سردشت و در نزدیکی گردنه زمزیران و جواله رشان به ۵۰ متر کاهش یافته و به علت سطح لغزنده جاده تردد در این مسیر تنها با استفاده از زنجیر چرخ امکان پذیر است. وی ادامه داد: همچنین […]

به گزارش سردبیر پرس، محسن خادمی در این زمینه اظهار کرد: هم اکنون ارتفاع دید در محور مهاباد سردشت و در نزدیکی گردنه زمزیران و جواله رشان به ۵۰ متر کاهش یافته و به علت سطح لغزنده جاده تردد در این مسیر تنها با استفاده از زنجیر چرخ امکان پذیر است.
وی ادامه داد: همچنین محور مهاباد بوکان نیز به علت بارش برف و کولاک و مه غلیظ تردد بدون زنجیر چرغ امکان پذیر نیست و مسافران در صورت ضرورت از محور جایگزین بوکان میاندوآب به مهاباد استفاده کنند.
رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مهاباد افزود: محور پسوه حد فاصله مهاباد به پیرانشهر و گردنه «سرمیدان» به علت کولاک و مه غلیظ تا اطلاع ثانوی مسدود و رانندگان در صورت نیاز از محور جایگزین مهاباد نقده به پیرانشهر استفاده کنند.
وی با بیان اینکه محورهای مهاباد ارومیه و مهاباد میاندوآب هم تردد روان و با احتیاط امکان پذیر است، افزود: از زمان آغاز برف در صبح امروز ۹ اکیپ راهداری در مسیرهای بین‌شهری به ویژه گردنه‌های برفگیر استقرار پیدا کرده و اقدام به نمک پاشی و برف روبی محورهای مواصلاتی کنند.
خادمی تاکید کرد: با توجه به کاهش دید افقی، تداوم بارش برف و کاهش دما در محورهای مواصلاتی به ویژه گردنه‌ها، رانندگان از تردد غیرضروری خودداری کرده و نسبت به بررسی عملکرد مناسب سیستم روشنایی، بخاری و سیستم ترمز خودرو خود اطمینان حاصل و سپس اقدام به مسافرت کنند.

منبع : مهر نیوز