ترس بازار از افزایش تنش‌ ها میان چین و آمریکا / قیمت طلا پرید

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، تنش ها و ترس از رکود اقتصادی احتمالی در آمریکا جذابیت شمش به عنوان پناهگاه امن را بیشتر کرده است. انتظارات کاهش نرخ بهره و کاهش آشکار در اقتصاد ایالات متحده به طور قابل توجهی از طلا حمایت کرده است. سفر نانسی پلوسی به تایوان، افزایش تنش بین ایالات متحده و […]

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، تنش ها و ترس از رکود اقتصادی احتمالی در آمریکا جذابیت شمش به عنوان پناهگاه امن را بیشتر کرده است.
انتظارات کاهش نرخ بهره و کاهش آشکار در اقتصاد ایالات متحده به طور قابل توجهی از طلا حمایت کرده است. سفر نانسی پلوسی به تایوان، افزایش تنش بین ایالات متحده و چین، یک عامل حمایتی اضافی برای طلا است.
نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا اواخر روز سه‌شنبه با یک هواپیمای نظامی آمریکایی وارد تایوان شد که اولین سفر از این قبیل در ۲۵ سال گذشته بود؛ سفری که روابط واشنگتن و پکن را به خطر می‌اندازد.
طلا در زمان عدم قطعیت های اقتصادی و ژئوپلیتیکی به عنوان یک ذخیره امن ارزش در نظر گرفته می شود و معمولاً زمانی که نرخ بهره پایین یا نزدیک به صفر است، عملکرد خوبی دارد.
در حالی که داده‌های اقتصادی اخیر احتمالات را افزایش داده است که نرخ‌های بهره ایالات متحده می‌تواند در اوایل سال آینده به اوج خود برسد، مری دالی، رئیس فدرال رزرو سانفرانسیسکو، گفت که کار بانک مرکزی برای کاهش تورم تقریباً انجام نشده است.
بانک مرکزی ایالات متحده ماه گذشته برای دومین جلسه متوالی، نرخ بهره معیار خود را سه چهارم درصد افزایش داد.
به گفته کارشناسان اگرچه ممکن است هر اونس طلا در قیمت هزار و ۷۹۰ دلار مقاومتی داشته باشد اما مقاومت اصلی در قیمت هزار و ۸۰۰ دلار است و در صورتی که بتواند این مقاومت را بشکند به پیشروی ادامه خواهد داد.
در حال حاضر هر اونس طلا در بازارهای جهانی هزار و ۷۸۹ دلار قیمت خورده است.
۲۲۳۲۲۷