ترویج کتابخوانی در خانواده‌ها میل به کتابخوانی را افزایش می‌دهد

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، حجت‌الاسلام عبدالرضا پورذهبی پیش از ظهر یکشنبه در ویژه برنامه «بزرگداشت هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار» به مناسبت سی و یکمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران در سنندج اظهار کرد: ترویج علاقمندی به کتاب در جامعه الزامی است و برای ترویج فرهنگ کتابخوانی لازم است کتب در جوامع و […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، حجت‌الاسلام عبدالرضا پورذهبی پیش از ظهر یکشنبه در ویژه برنامه «بزرگداشت هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار» به مناسبت سی و یکمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران در سنندج اظهار کرد: ترویج علاقمندی به کتاب در جامعه الزامی است و برای ترویج فرهنگ کتابخوانی لازم است کتب در جوامع و در تمام مقاطع معرفی و شناخته شوند.
وی افزود: با ترویج فرهنگ کتابخوانی در خانواده‌ها، هم به تدریج جامعه هم متأثر از افراد کتابخوان شده و مردم میل به کتابخوانی پیدا می‌کنند.
نماینده ولی فقیه در کردستان همچنین اذعان کرد: ر لازمه توسعه بهره‌گیری از کتاب و کتابخوانی است و افزایش علاقمندی خانواده‌ها به کتاب و عمق‌بخشی به این مهم ارزشمند است.
حجت الاسلام پورذهبی بیان کرد: در جامعه دانش آموزی و دانشگاهی فقط به کتب درسی اکتفا می‌شود که باید این موضوع به طور جد پیگیری شود و کتب غیر درسی مکمل و ارزشمند هم باید پایه کتاب خوانی محصلین سود.
وی خاطرنشان کرد: جامعه کتابداران هم باید اول خود اهل کتاب و کتابخوانی باشند تا در کارشان موفق شوند و موجب توسعه علمی شوند.

منبع : مهر نیوز