ترکیه: به ۱۱۵ موضع ارتش سوریه حمله کردیم!

به گزارش پایگاه خبری سردبیر به نقل از اسپوتنیک، وزارت دفاع ترکیه امروز دوشنبه بدون اشاره به تجاوز آنکارا به خاک سوریه در بیانیه ای ادعا کرد که ۱۱۵ موضع ارتش سوریه را هدف قرار داده و یک بالگرد ارتش سوریه را هم ساقط کرده است! بر اساس ادعای وزارت دفاع ترکیه، ۱۰۱ هدف از این […]

به گزارش پایگاه خبری سردبیر به نقل از اسپوتنیک، وزارت دفاع ترکیه امروز دوشنبه بدون اشاره به تجاوز آنکارا به خاک سوریه در بیانیه ای ادعا کرد که ۱۱۵ موضع ارتش سوریه را هدف قرار داده و یک بالگرد ارتش سوریه را هم ساقط کرده است!
بر اساس ادعای وزارت دفاع ترکیه، ۱۰۱ هدف از این مواضع تخریب شده اند! 
بیانیه وزارت دفاع ترکیه در این باره می افزاید: ۳ تانک و ۲ خمپاره انداز ارتش سوریه نیز در این حمله مورد هدف قرار گرفته است.
این در حالیست که وزارت دفاع ترکیه ساعاتی پیش در بیانیه ای ادعا کرد که در نتیجه شلیک گلوله توسط نیروهای ارتش سوریه ۵ نظامی ترکیه‌ای کشته شده اند.
بر اساس ادعای وزارت دفاع ترکیه، این حادثه در یک پُست دیده بانی ارتش ترکیه واقع در شهر تفت‌ناز واقع در استان ادلب در خاک سوریه روی داده است.
به گزارش اسپوتنیک، وزارت دفاع ترکیه در ادامه این بیانیه مدعی شد که در این تیراندازی ۵ نظامی این کشور نیز زخمی شده اند.
وزارت دفاع ترکیه بدون اینکه به جزئیات بیشتری در این باره اشاره‌ای داشته باشد، از واکنش به ارتش سوریه در این خصوص نیز خبر داد.
این در حالی است که برخی منابع از کشته شدن ۶ نظامی ترکیه و زخمی شدن ۷ نظامی دیگر خبر دادند.