تساوی دو شطرنج‌باز ایران در مسابقات تاتا استیل/ جدال نفر اول و دوم جهان برنده نداشت

دو ملی پوش شطرنج ایران در مسابقات تاتا استیل به تساوی دست یافتند. به گزارش سردبیر پرس، در جریان دور سوم هشتاد و پنجمین دوره مسابقات شطرنج تاتا استیل، پرهام مقصودلو، مرد شماره یک شطرنج ایران در جدول مسترز این مسابقات به مصاف آنیش گیری شطرنج باز قدرتمند هلندی رفت و توانست به تساوی برسد. […]

دو ملی پوش شطرنج ایران در مسابقات تاتا استیل به تساوی دست یافتند.

به گزارش سردبیر پرس، در جریان دور سوم هشتاد و پنجمین دوره مسابقات شطرنج تاتا استیل، پرهام مقصودلو، مرد شماره یک شطرنج ایران در جدول مسترز این مسابقات به مصاف آنیش گیری شطرنج باز قدرتمند هلندی رفت و توانست به تساوی برسد. مقصودلو که دارای ریتینگ ۲۷۱۹ است درحالی حریف خود را متوقف کرد که شطرنج باز هلندی دارای ریتینگ ۲۷۶۴ بود. 
مقصودلو که در این مسابقات باختی در کارنامه ندارد، در سه بازی متوالی خود به تساوی دست یافته است. ملی پوش شطرنج ایران اکنون دارای  ۱.۵ امتیاز است. 
همچنین مگنوس کارلسن مرد شماره یک شطرنج دنیا در این دور از مسابقات به مصاف دینگ لیرن چینی مرد دوم شطرنج جهان رفت و این رقابت به تساوی رسید. با این تساوی کارلسن ۲ امتیازی شد.
سیدمحمد امین طباطبایی، دیگر ملی پوش شطرنج ایران که با ریتینگ ۲۶۸۶ در جدول چلنجرز این مسابقات حضور دارد در سومین بازی خود به مصاف شطرنج باز برزیلی رفت و به تساوی رسید. این مساوی درحالی برای ملی پوش ایران به دست آمد که حریف او دارای ریتینگ  ۲۶۰۸ بود. با این تساوی ملی پوش شطرنج ایران ۲ امتیازی شد.
به گزارش سردبیر پرس، علیرضا فیرزوجا در این مسابقات دست به مهره نشده و غایب بزرگ این رقابت‌ها به شمار می‌آید. هشتاد و پنجمین دوره مسابقات تاتا استیل یک بازی رفت و برگشتی ۱۴ نفره است که از ۱۴ تا ۲۹ ژانویه در هلند برگزار می شود. پرهام مقصودلو به جای “دودا” در این مسابقات دست به مهره شده است.
انتهای پیام