تشکیل قرارگاه کنترل سرعت در پلیس راهور کلانشهر کرج

به گزارش سردبیر پرس، سرهنگ حمدالله رحمتی پور گفت: به منظور پیشگیری از تصادفات، قرارگاه کنترل سرعن در پلیس راهور کلانشهر کرج تشکیل شده که فعالیت آن برای مدیرت سرعت و برخورد جدی با تحلف حادثه ساز سرعت غیرمجاز است. وی افزود: در این طرح پلیس راهور با هماهنگی مقام قضائی با بهره گیری از […]

به گزارش سردبیر پرس، سرهنگ حمدالله رحمتی پور گفت: به منظور پیشگیری از تصادفات، قرارگاه کنترل سرعن در پلیس راهور کلانشهر کرج تشکیل شده که فعالیت آن برای مدیرت سرعت و برخورد جدی با تحلف حادثه ساز سرعت غیرمجاز است.
وی افزود: در این طرح پلیس راهور با هماهنگی مقام قضائی با بهره گیری از سیستم‌های هوشمند ضمن شناسایی و اعمال قانون خودروهای دارای تخلف سرعت غیرمجاز، رانندگان آنها به پلیس راهور دعوت و مورد آموزش قرار می‌گیرند.
سرپرست پلیس راهور استان البرز گفت: در صورت عدم حضور رانندگان متخلف در پلیس راهور، دستور توقیف برای وسیله نقلیه در سیستم شماره گذاری ثبت می‌شود.
این مقام انتظامی ادامه داد: میزان اعمال قانون متخلفان جریمه ۲۱۰ هزار تومانی، ۱۰ نمره منفی برای رانندگان خودروی شخصی و ۱۵ نمره منفی برای رانندگان خودروهای عمومی در نظر گرفته شده است.
سرهنگ رحمتی پور با اشاره به روان بودن ترافیک در معابر درون شهری البرز، تصریح کرد: توصیه می‌شود رانندگان عزیز با صبر و حوصله رانندگی نموده و مقررات راهنمایی و رانندگی را رعایت نمایند و الگویی خوبی برای فرزندانشان باشند.
سرپرست پلیس راهور استان البرز در پایان گفت: با توجه به اینکه حدود ۷۵ درصد جانباختگان ناشی از تصادفات در معابر درون شهری شهرهای استان البرز به ویژه کلانشهر کرج برخورد وسیله نقلیه با عابرین پیاده تشکیل می‌دهد لذا رانندگان عزیز می‌بایست با سرعت مطمئنه و مجاز و توجه کامل به جلو و جوانب رانندگی کنند و سرگرم صحبت کردن با تلفن همراه و دیگر سرنشینان نباشند، و مراقب عابرین پیاده باشند تا شاهد حوادث ناگوار برای شهروندان عزیز نباشیم.

منبع : خبرگزاری مهر