تشکیل نیروی مشترک میان ارتش عراق و پیشمرگه

به گزارش سردبیر پرس به نقل از البلد نت، فرماندهی عملیات مشترک در عراق اعلام کرد که عملیات تشکیل نیروی نظامی مشترک میان ارتش عراق و پیشمرگه رو به اتمام است. منابع نظامی تاکید کردند که هدف از این اقدام پر کردن شکاف امنیتی در حد فاصل استقرار نیروهای ارتش و نیروهای پیشمرگه است. تشکیل […]

به گزارش سردبیر پرس به نقل از البلد نت، فرماندهی عملیات مشترک در عراق اعلام کرد که عملیات تشکیل نیروی نظامی مشترک میان ارتش عراق و پیشمرگه رو به اتمام است.
منابع نظامی تاکید کردند که هدف از این اقدام پر کردن شکاف امنیتی در حد فاصل استقرار نیروهای ارتش و نیروهای پیشمرگه است.
تشکیل این گروه پس از درخواست مسرور بارزانی نخست وزیر اقلیم کردستان از مصطفی کاظمی نخست وزیر عراق مبنی بر ایجاد نیروی نظامی مشترک برای پر کردن شکاف موجود در مناطق تحت نزاع انجام می‌گیرد.
بر همین اساس بارزانی در بیانیه‌ای اعلام کرد: همانند سایر شهروندان در مناطق مختلف اقلیم کردستان در قبال حملات تروریستی مکرر در ماه‌های اخیر علیه ملت و زیر ساخت‌ها احساس نگرانی می‌کنم.
وی افزود: با شرکای سیاسی اصلی در اقلیم کردستان و دوستانمان در خارج، در این مورد گفتگو کردم و در جریان تماس با مصطفی کاظمی بر ضرورت تشکیل نیروی نظامی مشترک میان ارتش عراق و پیشمرگه تاکید کردم؛ چرا که گروه‌های خارج از چارچوب قانون از مناطق تحت نزاع برای ایجاد ناامنی در کل کشور سو استفاده می‌کنند.
بارزانی ادامه داد: به وزیر امور پیشمرگه و وزیر امور داخلی دستور دادم همه اقدامات لازم را برای حمایت از زیر ساخت‌ها و تأسیسات نفتی و گازی انجام دهند.
اعلام تشکیل دو تیپ مشترک میان پیشمرگه و ارتش عراق در حالی صورت می‌گیرد که اخیراً تأسیسات نفتی شرکت «دانه گاز» امارات در منطقه «طوزخورماتو» مورد حمله راکتی قرار گرفته است.

منبع : مهر نیوز