تظاهرات در آمریکا و اروپا در همبستگی با فلسطین+ فیلم

به گزارش سردبیر پرس به نقل از پایگاه عمون اردن، هیثم ابو الفول سخنگوی رسمی وزارت خارجه اردن اقدام رژیم صهیونیستی برای رسیدن مسیحیان به کلیسای قیامت در قدس اشغالی و کاهش تعداد شرکت‌کنندگان در مراسم شنبه نور را محکوم کرد. وی گفت که تمامی اقدامات رژیم صهیونیستی مبنی بر محدود کردن حق مسیحیان برای […]

به گزارش سردبیر پرس به نقل از پایگاه عمون اردن، هیثم ابو الفول سخنگوی رسمی وزارت خارجه اردن اقدام رژیم صهیونیستی برای رسیدن مسیحیان به کلیسای قیامت در قدس اشغالی و کاهش تعداد شرکت‌کنندگان در مراسم شنبه نور را محکوم کرد.
وی گفت که تمامی اقدامات رژیم صهیونیستی مبنی بر محدود کردن حق مسیحیان برای دسترسی آزادانه و بدون قید و شرط به کلیسای قیامت جهت به جا آوردن شعائر دینی، مردود و محکوم است.
ابوالفول همچنین گفت که رژیم صهیونیستی به عنوان یک رژیم اشغالگر بایستی به وضعیت تاریخی و قانونی موجود در قدس و اماکن مقدس آن احترام گذاشته و تمامی محدودیت‌های اعمالی برای مسیحیان قدس را متوقف کند.
تظاهرات در همبستگی با فلسطین در آمریکا و اروپا
چند شهر آمریکا از جمله شیکاگو هیوستون و تامپا امروز (یکشنبه) شاهد برگزاری تظاهرات ضدصهیونیستی و در حمایت از فلسطین بود.

در شهراتاوا پایتخت کانادا فعالان حقوق‌بشر و اتباع فلسطینی تجمع کردند. تجمع مشابهی نیز در آمستردام، پایتخت هلند برگزار شد.
صدها نفر هم روز جمعه در مقابل سفارت رژیم صهیونیستی در لندن تجمع کردند. برلین نیز دیروز شاهد تظاهرات حامیان حقوق فلسطینی‌ها بود.
همچنین تجمعی در هلند در همبستگی با فلسطین و حمایت از مسجدالاقصی برگزار شد.

منبع : مهر نیوز